פועל בן 67 נהרג לאחר שנפל למכולת דחיסת אשפה ברחובות

המשטרה פתחה בחקירה. השבוע קבע מבקר המדינה כי הגופים הממשלתיים שבאחריותם לפקח על הבטיחות באתרי בנייה התרשלו בעבודתם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זירת התאונה ברחובות, היום
זירת התאונה ברחובות, היוםצילום: נתי שפירא / זק"א

פועל בן 67 נהרג היום (רביעי) לאחר שנפל ונלכד בתוך מכולה לדחיסת אשפה בתאונת עבודה ברחובות. כוחות ההצלה שהגיעו לזירה חילצו את גופתו מהמכולה, וקבעו את מותו. ההרוג היה פועל שעבד בחברה לפינוי פסולת שעיריית רחובות מפעילה. המשטרה פתחה בחקירת התקרית.

חובש מד"א שהגיע לזירה, עופר פישר, סיפר: "כשהגענו למקום ראינו גבר שוכב במכולה כשהוא מחוסר הכרה לאחר שככל הנראה נפל פנימה. הוא היה ללא סימני חיים ובתוך זמן קצר נקבע מותו".

עיריית רחובות מסרה בתגובה: לצערנו הרב, היום בצהריים נהרג עובד בתחנת המעבר לפסולת. אנו מתאבלים יחד עם המשפחה על האובדן הגדול. נסיבות המקרה נחקרות על ידי הגורמים המוסמכים".

השבוע מתח מבקר המדינה יוסף שפירא ביקורת חריפה על הגופים הממשלתיים האחראים על הבטיחות בענף הבנייה. לפי הדו"ח, שפורסם אתמול, הגופים הממשלתיים האחראים על הבטיחות בענף הבנייה התרשלו בעבודתם. "ענף הבנייה עתיר סיכונים, וביצוע עבודות בנייה באיכות בלתי מספקת עלול לגרום נזק רב, מסכן את הציבור ועולה לא אחת בחיי אדם. לכשלים המתמשכים בנושאים אלה השלכות משמעותיות על המשק ועל שלום הציבור. על השרים הרלוונטיים – ובעיקר שר הבינוי, שר האוצר ושר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים –  לפעול במרץ לתיקון הליקויים", כתב המבקר.

מתחילת השנה נהרגו 13 פועלים בענף הבנייה. בשנה שעברה נהרגו 35 פועלים, ומספר התאונות עלה ל-256. 229 עובדים נפצעו באורח בינוני עד קשה. 85% מההרוגים אינם ישראלים. 66% מהפגיעות נגרמו מנפילה מגובה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ