ח"כ נחמן שי הודיע על כוונתו לרוץ לראשות עיריית ירושלים

חבר הכנסת מהמחנה הציוני הוסיף שיתמודד על התפקיד אם יהיה לו סיכוי בסקרים ומפלגתו תתמוך בו. אם ירוץ, הוא צפוי להתמודד מול השר אלקין ושניים מחברי מועצת העיר, משה ליאון ועופר ברקוביץ'

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שי בכנסת, 2016
שי בכנסת, 2016צילום: אוליבייה פיטוסי

חבר הכנסת נחמן שי (המחנה הציוני) הודיע הבוקר (שני) על כוונתו להתמודד על תפקיד ראש עיריית ירושלים. עם זאת, הוא ממתין לראות סקרים כדי לקבל החלטה סופית, וירוץ אם מפלגתו תחליט לתמוך במועמדותו. "החלטתי לרוץ", הסביר שי, "אבל אני לא מאמין בהקמת רשימת יחיד. צריך מנגנון וצריך מימון, המפלגה בודקת את המצב כדי לדעת מה הסיכויים".

על סיכוייו לקבל קולות בציבור החרדי, הדתי והימני בירושלים, אמר שי: "אני אמנם לא חובש כיפה, חוץ מכשאני הולך לבית כנסת בשבת, ואני איש מרכז בהשקפותיי, אבל הוכחתי בעבר שאני יודע לחבר אנשים. גם היום בסיס התמיכה שלי הוא לא פוליטי אלא בגלל שהרבה אנשים מכירים אותי ומעריכים אותי". 

שי הסביר מדוע לדעתו תושבי הבירה יצביעו לו, אף שאינו מתגורר בעיר אלא במשברת ציון. "אל תשווה ביני לבין משה ליאון, שהגיע מגבעתיים. אני נולדתי בירושלים, גדלתי בירושלים, הלכתי לבית ספר יסודי, תיכון ואוניברסיטה בירושלים. כל חיי עבדתי בירושלים, כל התפקידים הציבוריים שלי היו בירושלים, אבא שלי הוא יקיר ירושלים וגרתי בעיר עד שעברתי למבשרת לפני כמה שנים", אמר. "אני בשל עם הרעיון והמחשבה ועכשיו נראה איך זה יתקדם מכאן", הוסיף שי. על מנת להתמודד לראשות העיר, הוא יידרש להעביר את כתובת מגוריו לשטחה.

עד היום הכריזו מועמדות לראשות העיר מספר אנשים, בהם חברי מועצת העיר, משה ליאון ועופר ברקוביץ'. השר זאב אלקין הודיע שהוא יתמודד אם ראש הממשלה והליכוד יתמכו במהלך.

ראש העיר הנוכחי, ניר ברקת, הודיע לפני כחודשיים כי לא יתמודד לקדנציה שלישית לראשות העיר. ברקת ימשיך לכהן כראש העיר עד לבחירות באוקטובר ולאחר מכן יתמודד על מקום ברשימת הליכוד. ברקת התבטא בעבר כמה פעמים בעניין, ואמר כי הוא רואה בעצמו מועמד לראשות הליכוד ולראשות הממשלה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ