ההרוג ה-15 השנה: פועל בן 35 נפל למותו באתר בנייה של חברת "בסט בנייה" בתל אביב

חובשים ופרמדיקים קבעו את מותו של הפועל, שנפל מגובה באתר ברחוב מנחם בגין. משרד העבודה עצר את הבנייה במקום ליומיים. המשטרה פתחה בחקירה

לי ירון
לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
האתר שבו מת הפועל, היום
לי ירון
לי ירון

פועל בניין בן 35 מת הבוקר (שני) לאחר שנפל מגובה במגדלי H TOWER ברחוב מנחם בגין בתל אביב. לאתר הבנייה הוצאו בעבר שלושה צווים בשל ליקויי בטיחות. ממד"א נמסר כי הדיווח על נפילת הפועל התקבל ב-8:40 בבוקר, וכי חובשים ופרמדיקים של הארגון קבעו את מותו. המשטרה פתחה בחקירת מותו.

ממשרד העבודה והרווחה נמסר: "הבוקר התקבלה הודעה ממשטרת ישראל על תאונת עבודה קטלנית ברחוב דרך בגין 156 בת"א. מפקח שיצא למקום חבר למשטרה". משרד העבודה הודיע כי בירור ראשוני העלה כי הפועל עסק בעבודות אלומיניום ונפל מגובה רב אל מותו כשעבד על העתקתו של פיגום.

עוד נמסר ממשרד העבודה: "נסיבות האירוע ממשיכות להיבדק. החברה המבצעת הינה בסט בנייה בע"מ. במקום הוטל צו הפסקת עבודה לשני ימי עבודה. המשך החקירה תיעשה על ידי משטרת ישראל בליווי מקצועי של מינהל הבטיחות".

מחברת בסט בנייה נמסר: "קבוצת בסט רואה חשיבות רבה בשמירה על בטיחות הבנייה באתריה. הקבוצה פועלת על פי חוק ומשקיעה מאמצים רבים במניעת תאונות עבודה מתוך דאגה אמיתית לחיי ורווחת עובדיה. החברה מביעה את צערה על התאונה הטרגית. נסיבות האירוע נבדקות על ידי הגורמים הרלוונטיים ולאחר מכן נפעל על פי המסקנות".

מנהלת הקבוצה למאבק בתאונות בנייה, הדס תגרי, אמרה: "ביום שישינהרג עובד באתר בביצוע 'אלקטרה בנייה' לאחר שנמחץ למוות ממרפסת בקומה השלישית במהלך עבודה על במת הרמה ניידת. בשני המקרים הללו, כמו גם בתאונה הקטלנית שהתרחשה לפני שבועיים באתר לבניית 'מגדל רד' בביצוע סולל בונה, מדובר בחברות עם רקורד בטיחותי שלילי של תאונות וצווי בטיחות".

עוד אמרה תגרי: "לפני שבועיים פורסם דו"ח חמור ביותר של מבקר המדינה נגד רשם הקבלנים במשרד השיכון, אשר נמנע במפגיע מהפעלת סמכויותיו הרגולטוריות כנגד חברות קבלניות המתרשלות בשמירה על בטיחות עובדיהן, דבר המונע הרתעה חיונית כנגד חברות קבלניות רשלניות, ותורם במישרין להמשך ההפקרות הבטיחותית באתרי הבנייה. חומרת המצב ומחדלי האכיפה באים לידי ביטוי בכך שמספר ההרוגים מתחילת השנה גבוה יותר כפי שנמנו במועד זה בשנה שעברה, דבר המשקף מגמה חמורה ומטרידה ביותר, לאחר שבשנת 2017 הסתמנה ירידה לעומת מספר ההרוגים בשנת 2016".

ראובן בן שמעון, מייסד הפורום למניעת תאונות עבודה, אמר: "שבוע חדש התחיל עם פועל בניין שקיפח את חייו בגלל ההפקרות הנמשכת באתרי הבנייה בישראל. כעת מדובר בהרוג מספר 15 שנהרג מתחילת שנת 2018. מדובר בעלייה משמעותית בכמות ההרוגים והפצועים ביחס לשנה הקודמת ואנו סבורים כי על השר חיים כץ להכריז על מצב חירום בענף הבנייה ונקיטת פעולות מידיות: ביטול ההנחות שניתנו לקבלנים בגין עבירות בטיחות וגביית הקנסות במלואם בפועל, גיוס חירום של מפקחי בטיחות, מבצעי אכיפה על בסיס יומי בשילוב הפרקליטות, המשטרה ויתר גורמי האכיפה".

הפועל שמת הבוקר הוא ההרוג ה-15 מתחילת השנה באתרי בנייה. בשנה שעברה נהרגו 35 פועלים, ומספר התאונות עלה ל-256. 229 עובדים נפצעו באורח בינוני עד קשה. 85% מההרוגים אינם ישראלים. 66% מהפגיעות נגרמו מנפילה מגובה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ