נציגי החרדים בעיריית ירושלים דחו העברת תקציב למרכז לקהילה הלהט"בית

ועדת התמיכות של העירייה דחתה העברת תקציב לבית הפתוח בעיר, בשל היעדר נציגים חילוניים בדיון. הסעיפים יובאו מחדש בפני מועצת העיר שצפויה לאשר אותם

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

ועדת התמיכות של עיריית ירושלים דחתה אתמול (חמישי) הצעה להעברת תקציב לבית הפתוח, בית הקהילה הלהט"בית בירושלים. בנוסף נדחתה הצעה למימון כספי עבור "עידוד סובלנות בירושלים". שני הסעיפים בוטלו לאחר שנציגי החרדים ניצלו את העובדה שמרבית הנציגים החילוניים בוועדה לא הגיעו. עם זאת, הסעיפים יובאו מחדש בפני מועצת העיר, שצפויה לאשר אותם.

על פי הסעיפים שנדחו בוועדה, אמור היה הבית הפתוח לקבל תקציב בסך 478 אלף שקלים. עוד 120 אלף שקלים יועדו ל"לתמיכות במסלול מיזמים לעידוד סובלנות וקיום משותף בירושלים". הסעיפים נדחו ברוב של שלושה נגד אחד.

איתי גוטלר, חבר מועצת העיר ירושלים מטעם סיעת 'ירושלמים' שהצביע בעד ההקצבות, אמר: "זו החלטה מקוממת. גורמים קיצוניים שוב מנסים למנוע תקציבים מחלקים נרחבים בציבור הירושלמי. מדובר בכיפופי ידיים לא ענייניים שכל מטרתם להגדיל את האלקטורט של החרדים לקראת הבחירות. ירושלים שייכת לכולנו - חרדים וחילונים, אנשי התחדשות יהודית ולהט"בים, ואסור שנכנע לכפייה הדתית הזו. אנחנו נילחם נגד ההחלטה האומללה במועצת העיר".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ