קובי כחלון שוקל לרוץ לראשות העיר ירושלים מטעם מפלגת כולנו

אם יתמודד, כחלון יהיה המועמד השביעי שרץ לתפקיד. לדברי מקורביו, גורמים חרדים חשובים בעיר הבטיחו לו את תמיכתו. כחלון כיהן בעבר כסגן ראש העיר אך התפטר ויחסיו עם ניר ברקת נפגעו

ניר חסון
ניר חסון
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
קובי כחלון בירושלים, ב-2012
קובי כחלון בירושלים, ב-2012צילום: אמיל סלמן
ניר חסון
ניר חסון

קובי כחלון, אחיו של שר האוצר משה כחלון ולשעבר סגן ראש עיריית ירושלים, שוקל להתמודד לראשות העיר ירושלים - כך פורסם היום (שני) באתר mynet. אם אכן יודיע על התמודדתו, כחלון יהיה המועמד השביעי לתפקיד עד כה.

כחלון קם אתמול משבעה על אמו, ולדבריו מקורביו במהלכה התלבט בסוגיה לאחר שקיבל פניות רבות והבטחות לתמיכה פומבית, בין היתר מגורמים חרדים חשובים בעיר. אם יתמודד, ככל הנראה יעשה זאת במסגרת מפלגת כולנו שבראשות אחיו. עם זאת, במפלגה טרם התקבלה החלטה.

כחלון היה חברו ושכנו של ראש העיר ירושלים ניר ברקת בשכונת בית הכרם, והיה השני ברשימתו של ברקת למועצה. כחלון שימש כסגן ראש העיר וכמחזיק תיק התכנון והבנייה בירושלים, ונחשב למי שהוביל כמה תוכניות משמעותיות, ובהן התוכנית להקמת אזור עסקים גדול בכניסה לעיר.

לפני שלוש שנים התפטר כחלון מתפקידו בעירייה ויחסיו עם ראש העיר נפגעו כשברקת האשים את שר האוצר משה כחלון בפגיעה בירושלים. קובי כחלון עזב את ירושלים לפני כשנה, אך לדברי מקורביו לא שינה את כתובתו בעיר או מכר את דירתו, והוא צפוי לשוב לגור בעיר.

לדברי אדם שדיבר איתו, כחלון סיפר שבימים האחרונים הופעלו עליו לחצים מצד מבקרים שהגיעו לשבעה ואמרו לו שאין למי להצביע. "אולי אני באמת לא אחראי שאני לא מנסה", אמר כחלון למקורביו.

עד עתה הכריזו על התמודדות לראשות העיר חבר המועצה משה ליאון, השר זאב אלקין, עופר ברקוביץ' מסיעת התעוררות, עו"ד יוסי חביליו, ח"כ נחמן שי ואבי סלמן.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ