כ-250 אלף בני אדם השתתפו במצעד הגאווה בתל אביב

בשנה שעברה השתתפו באירוע 200 אלף בני אדם. התנועה והחנייה נאסרו ברחובות רבים לרגל מצעד הגאווה ה-20 בעיר, שהסתיים במסיבה בגן צ'ארלס קלור

לי ירון
לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מצעד הגאווה בתל אביב, היום
מצעד הגאווה בתל אביב, היום צילום: מוטי מילרוד

כ-250 אלף בני אדם השתתפו היום (שישי) במצעד הגאווה ה-20 של תל אביב, כך לפי העירייה. המצעד נערך בסימן "קהילה עושה היסטוריה", בהוקרה לוותיקי הקהילה ודמויות בולטות במאבק לשוויון, ומציין 20 שנים של מצעדי גאווה בעיר, עשור להקמת המרכז הגאה ו-30 שנה לביטול החוק האוסר על משכב זכר.

סגנית ראש העיר, מיטל להבי, אמרה כי "תל אביב תמשיך להיות מגדלור לסובלנות ופלורליזם". לדבריה, "תל אביב-יפו חוגגת היום יחד עם הקהילה הגאה את השונות והשוויון ומאות האלפים שגדשו את הרחובות הם התשובה של ישראל החופשית והדמוקרטית לכל הכוחות השמרנים וההומופובים שמנסים לכרסם בהישגים הרבים שהשיגה הקהילה הגאה לאורך השנים. תל אביב-יפו היתה ותמשיך להיות בית לכל תושביה, ומגדלור לסובלנות והפלורליזם".

מצעד הגאווה בתל אביב, היוםצילום: מוטי מילרוד
מצעד הגאווה בתל אביב, היוםצילום: מוטי מילרוד
מצעד הגאווה בתל אביב, היוםצילום: מוטי מילרוד

שגריר ארה"ב בישראל, דיוויד פרידמן, כתב בטוויטר כי הוא "גאה בכל מי שצועד במצעד הגאווה בתל אביב היום ותומך בגיוון ובשוויון". פרידמן הוסיף כי "קידום הגנה וזכויות אדם, כולל אלו של קהילת הלהט"ב, הן מדיניות ארוכת שנים בארה"ב".

יו"ר האגודה למען הלהט"ב, חן אריאלי, אמרה: "מצעדי הגאווה ברחבי הארץ והפגנת הנוכחות של הקהילה ותומכיה הם תשובה נחרצת לרגרסיה החוקתית שאנחנו עדים לה בממשלה הנוכחית". לדבריה, "מצעד הגאווה הוא הפגנת המחאה הכי שמחה בישראל, אך חשוב לזכור שאנחנו מפגינות ומפגינים למען השוויון".

איש הטלוויזיה נדב בורנשטיין, המנחה את האירוע, אמר כי "השנה חוגגים את כל שהשגנו וזה לא מעט, אבל אני רואה את כל מה שיש עוד להשיג". הוא סיפר כי כשרצה לקבוע תור לבתו בביטוח הלאומי נאמר לו כי על אביה הביולוגי להתקשר משום שהוא אינו מופיע ברשומות. "זה לא הפקידים - הם באמת מאוד מאוד רוצים לעזור, זה הנהלים, זה הפרוטוקול, זו מדיניות הממשלה וזה כל מה שצריך לשנות ולנצח". גודי שלום ניר מוזס, המנחה לצדו של בורנשטיין את האירוע, אמרה: "מקסים ומרגש בעיניי שהמצעד השנה בסימן הגיל השלישי. אני קוראת מכאן ליזם עסקי חרוץ, שיהנה לעשות עסקים עם אנשים טובים יצירתיים. הגיע זמן לבית בכפר גם לקהילת הלה"טבים". 

אירועי הגאווה החלו ב-10:00 בבוקר בהפנינג בשדרות בן ציון. המצעד יצא לדרך ב-12:00 בבוגרשוב לכיוון מערב, משם צפונה ברחוב הירקון, מערבה בפרישמן, ודרומה בהרברט סמואל. ב-13:00 הוזנקו המשאיות ברחוב הרברט סמואל פינת פרישמן. המצעד הסתיים במסיבה בגן צ'רלס קלור.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ