שמונה מועמדים במרוץ: ח"כ רחל עזריה תתמודד לראשות העיר ירושלים

"נכנסתי לפוליטיקה בשביל ירושלים", כתבה בהודעה. סקר מקור ראשון: סגן ראש העיר ברקוביץ' והשר אלקין הם המועמדים המובילים

ניר חסון
ניר חסון
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ח"כ עזריה בתל אביב, בחודש שעבר
ח"כ עזריה בתל אביב, בחודש שעברצילום: תומר אפלבאום
ניר חסון
ניר חסון

ח"כ רחל עזריה (כולנו) הודיעה הבוקר (ראשון) כי תתמודד לראשות העיר ירושלים בבחירות שיתקיימו באוקטובר. בהכרזתה הצטרפה עזריה לשבעה מועמדים אחרים - סגן ראש העיר עופר ברקוביץ', חבר המועצה משה ליאון, השר זאב אלקין, עו"ד יוסי חביליו ויועצו לשעבר של ניר ברקת, אבי סלמן. גם קובי כחלון, אחיו של שר האוצר משה כחלון, וח"כ נחמן שי (המחנה הציוני) אמרו כי בכוונתו להתמודד בבחירות. הסיעות החרדיות בירושלים טרם החליטו אם להציב מועמד משלהן לראשות העיר, וסגן ראש העיר יוסי דייטש מיהדות התורה הודיע שיתמודד אם יזכה לתמיכת הרבנים.

ברקוביץ'
ברקוביץ'צילום: אוליבייה פיטוסי
אלקין
אלקיןצילום: אמיל סלמן

בהודעה שהפיצה עזריה, לשעבר סגנית ראש העיר ירושלים, נכתב: "נכנסתי לפוליטיקה בשביל ירושלים, כשמצבה של ירושלים היה לא פשוט וההגירה השלילית היתה בשיאה נקראתי לדגל. התמודדתי בבחירות וכיהנתי כחברת מועצה וסגנית ראש העיר, כשטובת העיר ותושביה תמיד לנגד עיניי. במשך השנים פעלתי רבות למען משפחות עובדות, תכנון העיר, הקמת בתי ספר וקידום החינוך בירושלים, והמשכתי לפעול לטובת העיר גם מהכנסת".

עוד נכתב בהודעה של עזריה: "הרצון הציבורי הגובר והכנה לראות יותר נשים מתמודדות ומשתלבות בהנהגה הארצית והמקומית, יחד עם הקריאה והתמיכה של תושבים רבים מכל המגזרים, והרצון העמוק שלי לפעול לטובת ירושלים, הביאו אותי להחלטה לחזור הביתה, למקום בו הלב שלי נמצא, ולהציג את מועמדותי לראשות העיר ירושלים".

חביליו
חביליוצילום: שמואל כהן
ליאון
ליאוןצילום: אמיל סלמן

בסקר שפורסם ביום שישי האחרון במקור ראשון עולה כי המועמדים שזוכים לתמיכה הרבה ביותר הם ברקוביץ' ואלקין. עם זאת, אף אחד מהם לא מגיע ל-40% תמיכה הדרושים לניצחון בסיבוב הראשון. בסקר שפורסם במעריב המועמדים המובילים היו ברקוביץ' וליאון.

תגובות