כובתה השריפה בשפרעם; הושגה שליטה בשריפת יער באזור סכנין

13 בני אדם נפגעו קל משאיפת עשן בשפרעם, וכמה מבנים ניזוקו מהלהבות, שניים מהם נשרפו כליל. לסכנין הוזנקו שישה צוותי כיבוי וארבעה מטוסים, אשר פועלים לכבות את השריפה

נעה שפיגל
נעה שפיגל
נעה שפיגל
נעה שפיגל

שריפה פרצה היום (שלישי) במפעל פלסטיק בשכונת מגורים בעיר שפרעם. 13 בני אדם פונו לקבלת טיפול רפואי לאחר שנפגעו באורח קל משאיפת עשן, ושני מבנים נשרפו כליל - בהם מחסן ובניין מגורים - לפני שצוותי הכבאות השתלטו על הדליקה וכיבו אותה. שוטרים פינו ארבעה בתים בסמוך לקו האש, ותושבי שכונות מרוחקות קיבלו הוראה להסתגר בבתיהם בשל העשן.

המשטרה מסרה כי מחקירה ראשונית עולה שמקור השריפה הוא במחסן לצינורות פלסטיק שפעל ללא אישורים בתוך שכונת מגורים בשפרעם.

השריפה בשפרעם, היוםצילום: דוברות כבאות והצלה מחוז חיפה
שפרעם, היוםצילום: דוברות כבאות והצלה מחוז חיפה

עמותת אזרחים למען הסביבה מסרה בתגובה: "שריפת הענק בשפרעם היא תוצאה ישירה של הזנחת הרשויות המקומיות הערביות להסדרת מפעלים ובתי עסק בתוך היישובים, אי החלת חוקי רישוי העסקים ועצימת העיניים על עשרות העסקים התעשיתיים שמתנהלים ללא מילוי דרישות הבטיחות, הגנה על העובדים ועל הסביבה". עוד מסרו כי "התנהלות זו מאפשרת המשך התנהלות והקמה של עוד מפעלים כאלה אפילו בתוך שכונות המגורים ובניגוד לחוקי התכנון והבניה ותוך גרימת מפגעי רעש, זיהום וסיכוני בטיחות לתושבים והיא פוגעת בראש ובראשונה בחיי ובבריאות התושבים. האירוע היום רק בנס לא גבה חיי אדם או פגיעות קשות אבל אסור להמשיך לסמוך על המזל ואסור להמשיך עם ההפקרות הזו".

בתוך כך, 30 דונם עלו באש בשריפת יער בין סכנין ליודפת. שישה צוותי כיבוי הוזנקו לשם לצד ארבעה מטוסי כיבוי והשתלטו על השריפה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ