נעה שפיגל
נעה שפיגל
נעה שפיגל
נעה שפיגל

שריפה פרצה היום (שלישי) במפעל פלסטיק בשכונת מגורים בעיר שפרעם. 13 בני אדם פונו לקבלת טיפול רפואי לאחר שנפגעו באורח קל משאיפת עשן, ושני מבנים נשרפו כליל - בהם מחסן ובניין מגורים - לפני שצוותי הכבאות השתלטו על הדליקה וכיבו אותה. שוטרים פינו ארבעה בתים בסמוך לקו האש, ותושבי שכונות מרוחקות קיבלו הוראה להסתגר בבתיהם בשל העשן.

המשטרה מסרה כי מחקירה ראשונית עולה שמקור השריפה הוא במחסן לצינורות פלסטיק שפעל ללא אישורים בתוך שכונת מגורים בשפרעם.

השריפה בשפרעם, היום
השריפה בשפרעם, היוםצילום: דוברות כבאות והצלה מחוז חיפה
שפרעם, היום
שפרעם, היוםצילום: דוברות כבאות והצלה מחוז חיפה

עמותת אזרחים למען הסביבה מסרה בתגובה: "שריפת הענק בשפרעם היא תוצאה ישירה של הזנחת הרשויות המקומיות הערביות להסדרת מפעלים ובתי עסק בתוך היישובים, אי החלת חוקי רישוי העסקים ועצימת העיניים על עשרות העסקים התעשיתיים שמתנהלים ללא מילוי דרישות הבטיחות, הגנה על העובדים ועל הסביבה". עוד מסרו כי "התנהלות זו מאפשרת המשך התנהלות והקמה של עוד מפעלים כאלה אפילו בתוך שכונות המגורים ובניגוד לחוקי התכנון והבניה ותוך גרימת מפגעי רעש, זיהום וסיכוני בטיחות לתושבים והיא פוגעת בראש ובראשונה בחיי ובבריאות התושבים. האירוע היום רק בנס לא גבה חיי אדם או פגיעות קשות אבל אסור להמשיך לסמוך על המזל ואסור להמשיך עם ההפקרות הזו".

בתוך כך, 30 דונם עלו באש בשריפת יער בין סכנין ליודפת. שישה צוותי כיבוי הוזנקו לשם לצד ארבעה מטוסי כיבוי והשתלטו על השריפה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ