צעירה במכנסיים קצרים תועדה נמלטת מעשרות חרדים בבית שמש

התיעוד פורסם ברשתות החברתיות, שם טענו גולשים כי הסיבה לכך שרודפים אחריה היא לבושה הלא צנוע. תושבים בעיר טוענים כי הרקע למעשים הוא סכסוך מתמשך בין הצעירה וחבריה לבין "משמרת הצניעות" בעיר

אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ

צעירה במכנסיים קצרים תועדה שלשום נמלטת מעשרות קיצונים חרדים בבית שמש. התיעוד פורסם ברשתות החברתיות, שם נטען כי הסיבה לכך היא לבושה הלא צנוע. לצד זאת, בעיר טוענים כי הסיבה היא סכסוך מתמשך בין הצעירה וחבריה לבין "משמרת הצניעות" באזור.

מירי שלם, פעילה חברתית בעיר שפרסמה את הסרטון בעמוד הפייסבוק שלה, כתבה:  "זוועה. שלשום בלילה התקיימו פרעות המוניות נגד בחורה 'לא צנועה' שהסתובבה ברמת בית שמש ב. עד שלא תהיינה פגיעות בנפש זה לא יפסק".

תושבת השכונה סיפרה ל"הארץ" שבחודש האחרון גוברים עימותים בין חבריה של הצעירה, ילדים של משפחה חוזרת בתשובה, ל"משמרות הצניעות" בעיר. "הילדים האלה סוחפים אחריהם נערים נוספים", אמרה, "הם שותים לשוכרה, מגולחי שיער. הולכים עם כלבים ועם שוקרים חשמליים. זה כמובן דברים שמאוד לא מקובלים בשכונה חרדית".

"במשך חודש עומדים אנשי משמרות הצניעות מתחת לבית המשפחה וצועקים להם שיצאו מהשכונה. זה מגיע לתגרות פיזיות, זריקת אבנים, שימוש בגז מדמיע ועוד. וזה תמיד מתחיל בשעות הקטנות של הלילה כשהנוער מתאגד ברחוב הראשי וזה מחרפן את החרדים".

לדבריה של תושבת השכונה, למרות שבמאבקים קודמים, בנושאים כמו צניעות, היא צידדה בצד המתנגד לקהילה החרדית - הפעם היא מבינה ללבם. "תמיד אני אומרת שהחרדים לא צודקים, עם השלטים והכל, אבל הפעם זה לא כך. הנערים האלה הולכים עם כלבים ומפחידים ילדים. אני מתקשרת למשטרה ומבקשת לעשות סיורים אבל לא מקשיבים לי. המשטרה גם הרימה ידיים", אמרה. "החודש הזה הכול החריף בגלל המשפחה הזו. אנחנו לא ישנים בלילות. קמנו בוקר אחד ראינו שהרסו לנו את הגדרות. אבל כל האחרים שותקים ומחפים אחד על השני. זה פחד ממש. בתשעת הימים אומרים שלא אוכלים בשר, אבל אנחנו אוכלים אחד את השני".

גורם חרדי בעיריית בית שמש אמר ל"הארץ" כי "מדובר בחרדים קיצונים שמתנהלים בשכונה הזו כאקס טריטוריה. המשטרה נכנסת לשם רק בכוחות מתוגברים ובשביל לבצע מעצר מגיעים כוחות גדולים באמצע הלילה כמו במבצע צבאי. זו קבוצה שמתנגדת למדינה ולא מקבלת על עצמה את סמכות הרשויות. הציבור החרדי כולו מתנגד לדרך הזו, אבל אין לנו ממש כלים להתמודד איתם, הם לא סופרים אותנו, את הנציגים החרדים ואת הרבנים החרדים".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ