המו"מ כשל: זאב אלקין ירוץ לראשות העיר ירושלים ללא תמיכת סניף הליכוד בעיר

בעקבות ההחלטה, שהתקבלה לאחר שראשי הסניף סירבו לקבל את דרישת אלקין לשבץ אשה במקומות הראשונים ברשימה, נתניהו כנראה לא יצהיר על תמיכה באלקין ■ בשבוע הבא צפוי מועמד מטעם יהדות התורה להודיע אם בכוונתו להתמודד לראשות העיר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלקין בירושלים, במאי

השר להגנת הסביבה זאב אלקין ירוץ בראש רשימה עצמאית בבחירות המוניציפאליות בירושלים, ללא תמיכת סניף הליכוד בעיר. אלקין החליט לרוץ לראשות העיר באופן עצמאי לאחר שמשא ומתן בינו לבין ראשי הסניף הירושלמי על ריצה משותפת נכשל. הוועדה המוניציפאלית של הליכוד החליטה לא לקיים פריימריז לבחירת מועמד הליכוד לראשות העיר, אבל אינה שוללת את האפשרות שבעתיד תודיע המפלגה על תמיכה באחד המועמדים.

לדברי גורמים המקורבים לאלקין, המכהן כשר לירושלים ומורשת, הסיבה לכישלון המשא ומתן היא שראשי הסניף סירבו לדרישתו של אלקין לשבץ אשה באחד משלושת המקומות הראשונים ברשימה. בסניף דרשו ששני ראשי הרשימה שנבחרו על ידי מועצת הסניף, עו"ד אלישע פלג ויניב וזאנה, ישובצו מיד אחרי אלקין.

"לדעתי זה מוטעה מבחינתו, כי אם הוא לא מקבל תמיכה מהבית שלו בליכוד, אז מה יגידו בוחרים אחרים?", אמר פלג. "ההתעקשות שלו לא מובנת לי, לדעתי הופעלו עליו שיקולים זרים שלא לטובת התנועה. כל אחד ילך לדרכו ואני מקווה שהוא יקפיד שלא לעשות שימוש בשם של הליכוד במירוץ".

משמעות היעדר התמיכה של הליכוד היא שבשלב זה ראש הממשלה בנימין נתניהו קרוב לוודאי לא יודיע על תמיכתו באלקין, כפי שלא עשה עד היום. עם זאת, בשני הצדדים העריכו כי בעתיד ייתכן ויפתח שוב המו"מ לאיחוד בין שתי הרשימות ולתמיכה של הליכוד במועמדותו של אלקין.

יוסי דייטש. שוקל להתמודדצילום: תומר אפלבאום

בימים האחרונים הצליח אלקין לגייס מספר רבנים חשובים מהרבנות הציונית דתית, בהם הרב דב ליאור, לשעבר רבה של קרית ארבע, הרב שלמה אבינר והרב רפי פויירשטיין, יו"ר ארגון רבני צהר.

בשבוע הבא, לאחר ט' באב, צפוי חבר מועצת העיר יוסי דייטש (יהדות התורה), להודיע אם בכוונתו להתמודד לראשות העיר. ההחלטה תלויה בהצלחה של דייטש לגייס תמיכה משמעותית מהציבור החרדי. אם יתמודד, הוא יהיה המועמד השמיני לראשות העיר, זאת לאחר שחבר מועצה חרדי אחר, חיים אפשטיין שמשתייך לפלג הירושלמי, הודיע כי יתמודד. מועמדותו של דייטש צפויה לטרוף את הקלפים ולפגוע במיוחד במועמדותו של משה ליאון, שסומך על תמיכת הציבור החרדי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ