אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ

ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע היום (שלישי) באופן רשמי את תמיכתו בשר להגנת הסביבה זאב אלקין במרוץ לראשות העיר ירושלים. ראש הממשלה כתב בטוויטר: "אני תומך בשר זאב אלקין לראשות העיר ירושלים. כח״כ וכשר פעל השר אלקין רבות למען בירתנו והוכיח שהיא קרובה ללבו ויקרה לו מאוד. אני מאחל לו הצלחה רבה!".

לפני כמה ימים החליט אלקין כי ירוץ באופן עצמאי, וזאת לאחר שהמשא והמתן בינו לבין ראשי הסניף הירושלמי של הליכוד על ריצה משותפת כשל. תמיכתו של נתניהו באלקין לא היתה צפויה, שכן השר לא זכה לתמיכת המפלגה עד כה. בתגובה להחלטה, מסר אלקין לנתניהו: "אני מודה לראש הממשלה בנימין נתניהו על האמון והתמיכה, נמשיך לפעול יחד למען ירושלים חזקה יותר".

על פי גורם הבקיא בפרטים, בשבועות האחרונים הופעל לחץ כבד בליכוד על נתניהו להודיע על תמיכה באלקין, אך זה התמהמה לאור התנגדותו למהלך של יו"ר הקואליציה דודי אמסלם, מראשי הקבוצה הירושלמית בליכוד. נתניהו המתין לראות אם אמסלם ישנה את דעתו, ויביע לבסוף תמיכה באלקין. מה שהוביל לשינוי בגישת נתניהו, לדברי הגורם, הוא שהבין בימים האחרונים כי הקבוצה הירושלמית ביחסים קרובים דווקא עם ממלא מקום ראש העיר, יוסי דייטש - שעשוי להודיע בימים הקרובים על הצטרפות למרוץ. בעקבות כך, נענה לבקשתו של אלקין, עמו יש לו יחסים קרובים.

הערב הודיעה מזכירות אגודת ישראל כי היא תומכת בדייטש בריצה מטעמה לראשות העיר. אתמול ערך דייטש סבב פגישות עם מנהיגי החסידיות השונות יחד עם סגן שר הבריאות יעקב ליצמן וסגן שר החינוך מאיר פרוש. בימים הקרובים ינסה דייטש לגבש תמיכה גם בזרם הליטאי-חרדי, "דגל התורה", וגם בזרם הספרדי-חרדי, ש"ס.

בימים האחרונים הצליח אלקין לגייס לתמיכתו מספר רבנים חשובים מהרבנות הציונית דתית, בהם הרב דב ליאור, לשעבר רבה של קרית ארבע, הרב שלמה אבינר והרב רפי פויירשטיין, יו"ר ארגון רבני צהר.זאת, לצד תמיכה לה זכה מכבר מצד ראש העיר היוצא ניר ברקת. מלבדו, מתמודדים שישה אנשים נוספים על ראשות העיר. בהם, המועמד משה לאון, שזכה לתמיכתם הלא-רשמית של השרים אביגדור ליברמן ואריה דרעי, וחיים אפשטיין שמשתייך לפלג הירושלמי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ