ראש העיר אשקלון החשוד בקבלת שוחד הודיע שיתמודד שוב בבחירות

איתמר שמעוני מואשם כי גייס כספים מקבלנים בעיר כדי לשלם דמי שתיקה לנשים. באחרונה נתלו בעיר שלטים הקוראים לו לשוב לזירה הפוליטית

אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתמר שמעוני בבית המשפט, בשנה שעברה
איתמר שמעוני בבית המשפט, בשנה שעברהצילום: מוטי מילרוד

ראש העיר אשקלון המושעה, איתמר שמעוני, הודיע היום (חמישי) כי יתמודד שוב על התפקיד בבחירות השנה. שמעוני מואשם בקבלת שוחד מאנשי עסקים לצורך מימון דמי שתיקה לנשים שהעלו נגדו טענות כי פגע בהן מינית. בחודשים האחרונים נתלו בעיר עשרות שלטים הקוראים לשמעוני לשוב לזירה הפוליטית, אך הוא עצמו טען עד כה שטרם הכריע בסוגיה.

לפי כתב האישום נגדו, ב-2014 קיבל שמעוני מכתבים משתי נשים שעמן היה בקשר, ובהמשך חתם עמן על הסכמים שבהם התחייב לשלם להן יותר ממיליון שקלים. בהמשך, נטען, פנה שמעוני לאחיו עופר ולמקורבו משה פונטה בבקשה שיסייעו לו בגיוס כספים כדי לממן את התשלום לנשים. לפי כתב האישום, השניים נענו לבקשתו וגייסו בידיעתו כספים מיזמים וקבלנים הפועלים באשקלון.

הפוסט שפרסם הערב שמעוני

בעקבות הגשת כתב האישום נגד שמעוני הוא הושעה מתפקידו, ואת מקומו ממלא כעת תומר גלאם. היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, קבע שהמעשים המיוחסים לו "נוגדים בבירור את טוהר המידות המצופה ממי שמכהן במשרה ציבורית ואמון על ענייני הציבור וקופת הציבור". לדברי היועץ, "נוכח חומרת המעשים המיוחסים לשמעוני, המשך כהונתו עלול לגרום לפגיעה קשה באמון הציבור ובערכים של טוהר המידות ושלטון החוק". בעוד שההליך המשפטי נגד שמעוני מתנהל, נאסר עליו לעסוק בחלק מתחומי הפעילות של העירייה.

בדצמבר 2017, לאחר הגשת כתב האישום, הודיעה הפרקליטות כי תיק נוסף, שבמרכזו חשדות לעבירות מין מצד שמעוני, נסגר מחוסר ראיות. עד אז שמר ראש העיר על פרופיל נמוך, אך מאז הוא מרבה לפרסם בעמוד הפייסבוק שלו מסרים רבים הנוגעים לעירייה תוך התייחסויות לפועלו כראש העיר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ