יוסי חביליו פרש מהמרוץ לראשות העיר ירושלים והעביר את תמיכתו לברקוביץ

עורך הדין קרא לתמוך במועמד החילוני שעומד בראש רשימת "התעוררות". לדבריו יש לעשות כל מה שניתן כדי שבראשות העיר יעמוד אדם פלורליסטי וממלכתי שמחויב לציבור הציוני והציוני-דתי

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חביליו מחוץ לעיריית ירושלים
חביליו מחוץ לעיריית ירושליםצילום: תומר אפלבאום

עו"ד יוסי חביליו הודיע היום (ראשון) על פרישתו מהמרוץ לראשות העיר ירושלים והעביר את תמיכתו לעופר ברקוביץ, המועמד החילוני שעומד בראש תנועת התעוררות. בכנס משותף בבית הספר בויאר הוא אמר שיש "לעשות כל מה שניתן כדי שבראשות העיר יעמוד אדם פלורליסטי וממלכתי המחויב קודם כל לציבור הציוני והציוני-דתי". חביליו קרא להתלכד סביב ברקוביץ, שהוא המועמד המוביל בסקרים, כדי לא לפצל את הקולות בתוך המחנה. השניים סיכמו שאם ברקוביץ ייבחר חביליו יכהן כסגנו.

"לאור העבודה שעופר הנו מועמד מצוין, החלטתי להעדיף את טובת ירושלים על פני טובתי האישית, להסיר את מועמדותי לראשות העירייה ולקרוא לכולם להצביע לרשימת 'מצילים את ירושלים' בראשותי למועצה, ועבור עופר ברקוביץ לראשות העירייה", אמר חביליו. לדבריו, רשימתו מייצגת את כל מי "שמאמין בירושלים חופשית ופלורליסטית". כמו כן, הוא קרא למועמדת הנוספת מהמחנה הפלורליסטי, ח"כ רחל עזריה (כולנו), לעשות צעד דומה. 

חביליו, לשעבר היועץ המשפטי של עיריית ירושלים, עמד בשנים האחרונות בראש עמותת צחו"ר (צדק, חופש, חינוך ורווחה בירושלים) והגיש עתירות רבות נגד העירייה בנושאים שונים. הוא מנהל בין היתר את המאבק למניעת סגירתה של גלריה ברבור.

ברקוביץ בירך על ההחלטה ואמר: "יוסי חביליו גילה אחריות. הצעד שלו נבון ומתבקש. אני סמוך ובטוח כי תמיכתו של חביליו תייצר סחף של הציבור הממלכתי בירושלים שיתלכד סביב מועמדותי כדי שאנהיג את ירושלים. הוא אדם מנוסה ורציני וחשוב שישרת את תושבי ירושלים כחבר מועצה וכסגן ראש העיר".

על פי סקר שפרסמה באוגוסט חברת החדשות (מכון מדגם), ישנם שלושה מועמדים ריאליים לראשות העירייה נכון להיום: סגן ראש העיר החרדי יוסי דייטש, השר הדתי והימני זאב אלקין וברקוביץ. כל אחד מהם מקבל בין 21 ל-23 אחוזי תמיכה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ