ח"כ רחל עזריה פרשה מהמרוץ לראשות העיר ירושלים והעבירה את תמיכתה לאלקין

עזריה זכתה לאחוזי תמיכה נמוכים בסקרים מאז הודיעה על התמודדותה. היא טענה כי דעותייה קרובות יותר לאלו של עופר ברקוביץ, אך אלקין הוא "המועמד הציוני היחיד בעל סיכויים אמיתיים לנצח"

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מסיבת העיתונאים של עזריה ואלקין, הערב
מסיבת העיתונאים של עזריה ואלקין, הערבצילום: אמיל סלמן

ח"כ רחל עזריה (כולנו), המתמודדת על ראשות העיר ירושלים, החליטה לפרוש מהמרוץ. הערב הודיעה עזריה תמיכתה במועמדותו של השר זאב אלקין לתפקיד. "אני תומכת באלקין מאחר והוא המועמד הציוני היחיד בעל סיכויים אמיתיים לנצח", אמרה עזריה במסיבת עיתונאים משותפת עם אלקין, "עופר ברקוביץ לכאורה קרוב יותר לדעותיי, אבל לצערי הוא לא יכול לנצח. נאלצנו לעשות את הבחירה בין מה שנראה טבעי לבין מה שאחראי בשביל ירושלים". אלקין הוא אחד המועמדים המובילים במחנה החילוני, לצד עופר ברקוביץ.

עזריה, שכיהנה כסגנית ראש העיר וחברת מועצה, תמשיך לכהן כחברת כנסת ולא תתמודד ברשימה למועצת העיר ירושלים. היא הצטרפה למרוץ לפני שלושה חודשים, אך מאז לא הצליחה להתרומם בסקרים וזכתה באחוזי תמיכה נמוכים.

ליאון (מימין) ואלקיןצילום: אמיל סלמן

לאורך הקמפיין ספגה עזריה ביקורת מצד תומכיו של ברקוביץ על כך שמועמדותה נועדה לפצל את המחנה החילוני ובסופו של דבר לסייע לאלקין. עזריה הכחישה את הטענות לאורך כל הדרך. "רחל עזריה היתה מועמדת של קומבינה מראשית הדרך. הזהרנו מהיום הראשון, מדובר בריצה פיקטיבית שנועדה לפגוע בסיכויי המועמד הממלכתי היחידי", נמסר הערב מטעם ברקוביץ, "עזריה מעוניינת רק באינטרסים האישיים שלה ולא בטובת ירושלים".

בשבוע שעבר פרש מועמד נוסף, עו"ד יוסי חביליו, שהעביר את תמיכתו לברקוביץ. במקביל הודיע אתמול יוסי דייטש, המועמד החרדי מטעם אגודת ישראל, כי הוא ממשיך בקמפיין, למרות שבערב יום כיפור העבירו מפלגות דגל התורה וש"ס את תמיכתן למשה ליאון. תמיכת הרבנים חיזקה מאוד את הקמפיין של ליאון והפכה אותו לאחד המועמדים המובילים לתפקיד.

חביליו, יו"ר "מצילים את ירושלים", תקף את עזריה וטען כי תמיכתה באלקין נובעת מאופורטוניזם: "רחל עזריה הגיעה לירושלים כדי למצוא סידור עבודה ועכשיו היא בורחת, בשאיפה שאלקין ידאג לה אחרי הבחירות. אלקין לא מייצג את הציבור הפלורליסטי שעזריה התיימרה לייצג ובחירה בו תהיה למעשה שימור המצב הקיים".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ