כדי למנוע עבודות בשבת, תאגיד המים בבני ברק הודיע שינתק את אתר הרכבת הקלה

לפני כשבועיים ניסתה העירייה לאסור את העבודות, אך בית המשפט פסק כי חלקן הכרחיות. לפי החברה המבצעת, הודעת התאגיד היא ניסיון לא חוקי להפר את החלטת ביהמ"ש

בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עבודות הרכבת הקלה באזור בני ברק, לפני כשבועיים
בר פלג

תאגיד המים של העיר בני ברק הודיע אמש (רביעי) לחברות המבצעות את עבודות הרכבת הקלה בעיר כי הוא מתכוון לנתק אותן מזרם המים בסוף השבוע הקרוב. התאגיד טוען כי החלטת בית המשפט, שאפשרה קיום עבודות הכרחיות בעיר, אינה חלה על הזרמת המים לאתר העבודות.

בשל ההודעה הגישה חברת דניה סיבוס, שמבצעת את העבודות, בקשה לדיון בהול בבית המשפט המחוזי בתל אביב. הדיון יתקיים מחר בשעות הבוקר. בבקשה נכתב כי הודעת תאגיד "מי ברק" היא ניסיון בלתי חוקי למנוע את מימוש החלטת בית המשפט, וכי חיבור למים נדרש לביצוע העבודות. לפי הבקשה, שהגישו עורכי הדין יניב דקל וענת קרנר ממשרד AYR, התאגיד מנסה "למנוע שלא כדין ובחוסר תום לב חמור את אותן עבודות, שבית המשפט קבע שנדרשות למניעת סיכון ממשי לחיי אדם".

תפילה המונית בבני ברק במחאה על עבודות הרכבת הקלה, לפני כשבועייםצילום: עופר וקנין

ביום שישי לפני שבועיים אישר המחוזי בתל אביב לחברת נתיבי תחבורה עירוניים (נת"ע) להמשיך לבצע עבודות הכרחיות לבניית הרכבת הקלה בבני ברק, לאחר שהעירייה ניסתה למנוע אותן. זאת, לפי בית המשפט, "ככל שמדובר בעבודות שאי-ביצוען עלול לסכן נפשות". חברת נת"ע טענה כי אם העבודות לא ימשכו בשבת, המנהרה שנחפרה - בעומק 30 מטרים מתחת לפני הקרקע - עשויה לקרוס. באותו ערב יצאו עשרות אלפי תושבי בני ברק לתפילה המונית במחאה על העבודות.

מחברת נת"ע נמסר: "עיריית בני ברק מנהלת מלחמת דת משולחת רסן תוך סיכון חיי אדם וזלזול בוטה בפסיקת בית המשפט. נת"ע שבה ומזהירה: עצירת מכונות הכרייה מתחת לציר ז'בוטינסקי עלולה לגרום לבולענים ולקריסת קרקע. נת"ע תמשיך בעבודות להקמת הקו האדום תוך שמירה על בטיחות התושבים".

מתאגיד המים של בני ברק נמסר: "תאגיד המים מי ברק פועל על פי הוראת בית המשפט מיום 21.9 ולכן הודיע על כוונתו לנתק את אספקת המים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ