פלסטינים התלוננו על השחתת 28 מכוניות בכפר מזרעה אל-קבליה

ראש הכפר סיפר כי צמיגי המכוניות נחתכו ורוססו עליהן כתובות בעברית. שוטרים הגיעו למקום כדי לחקור אך כמה פלסטינים זרקו עליהם אבנים, והתקרית לא טופלה על ידי המשטרה

יותם ברגר
יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מזרעה אל קבליה, היום
מזרעה אל קבליה, היוםצילום: מוחמד חסן

28 מכוניות הושחתו השבוע בכפר הפלסטיני מזרעה אל קבליה במרכז הגדה, כך לפי תושבי המקום. צמיגיהם של חלק מהמכוניות נחתכו ועל חלקן רוססו כתובות גזעניות בעברית ומגני דוד. לפי הפלסטינים, שוטרים הגיעו למקום בעקבות תלונת התושבים, אך חלק מהפלסטינים זרקו עליהם אבנים וכתוצאה מכך המשטרה לא נכנסה ליישוב.

ראש הכפר, סעיד שרתח, אמר ל"הארץ": "ביום ראשון בלילה או בבוקר שני מצאנו כמה מכוניות באזור עם כל הגלגלים חתוכים. גם כתבו על אוטו של העירייה ועל האוטובוס של הכפר בעברית 'די לפיגועים', ורשמו גם מגן דוד באדום על המכוניות. עשו בלאגן". הוא הוסיף כי "המשטרה לא הגיעה אבל מפקדת תיאום וקישור היו. הם לא באו בשביל זה אבל הראנו להם את התמונות וסיפרנו על הכל".

מזרעה אל קבליה, היוםצילום: מוחמד חסן

בתוך כך, נמשכת חקירת מותה של עאישה מוחמד אראבי, בת 47, שלפי החשד נהרגה בשבת מיידוי אבנים בצומת תפוח. במשטרה חושדים שהרקע לתקרית לאומנית - כפי שטוענים בני משפחתה. לפי בעלה, יעקוב אראבי, היא נהרגה באבנים שיידו מתנחלים על רכבה. יעקוב, אראבי סיפר: "הם היו שישה או שבעה, רואים בבירור שהם צעירים... במקום כזה ובשעה כזו לא יעז שום צעיר פלסטיני לעמוד שם, והאזור מוקף תמיד בכוחות צבא". 

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ