ברקת קיים ביקור נדיר במחנה הפליטים שועפט כחלק מהקמפיין נגד אונר"א

בפעם הראשונה מאז איחוד ירושלים ניקו עובדי עירייה את השכונה. לפי הודעת ברקת, העירייה תחליף את כל השירותים בעיר שעד כה העניקה סוכנות הסעד של האו"ם לפליטים פלסטינים

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברקת בסיור במחנה הפליטים שועפט, היום
ברקת בסיור במחנה הפליטים שועפט, היום

ראש העיר ירושלים ניר ברקת ביקר היום (שלישי) באופן נדיר ביותר במחנה הפליטים שועפט שבמזרח ירושלים. תושבי מחנה הפליטים אומרים כי ברקת מעולם לא ביקר בשכונה הירושלמית, אך מלשכתו נמסר כי הוא ביקר בה כמה פעמים. ברקת ביקר במחנה כחלק מהקמפיין שהוא מוביל בשבועות האחרונים נגד הפעילות בעיר של אונר"א, סוכנות הסעד של האו"ם לפליטים פלסטינים. לפני הביקור הגיעו למחנה, לראשונה מאז איחוד העיר ב-1967, פועלי ניקיון של עיריית ירושלים שניקו את המקום לקראת בואו של ברקת.

בהודעת העירייה נמסר כי עובדי הניקיון של העירייה ינקו מעתה את המחנה באופן קבוע, במקום עובדי אונר"א שעשו זאת עד כה. "במסגרת תוכניתו של ברקת, תחליף בהדרגה העירייה בתיאום הממשלה את כל השירותים הכושלים הניתנים כיום באמצעות אונר"א בתחומי הניקיון, החינוך, הרווחה והבריאות בשירותים של עיריית ירושלים. כניסת עובדי הניקיון של העירייה שהחלה היום היא השלב הראשון ביישום התכנית, שנמצא בסמכותה המלאה של העירייה ואינו תלוי במשרדי הממשלה", נכתב בהודעת העירייה.

עובדי עיריית ירושלים מנקים את מחנה הפליטים שועפט, היום

ברקת פרסם לפני כשבועיים את תוכניתו, שבמסגרתה ייסגרו כל בתי הספר, המרפאות ושירותי הרווחה של אונר"א במזרח ירושלים. "ארה"ב לא רוצה את אונר"א, ישראל לא רוצה את אונר"א והתושבים לא רוצים את אונר"א", אמר היום ברקת.

אביב טטרסקי מעמותת עיר עמים מתח ביקורת על היחס שהעניק ברקת למחנה הפליטים שועפט. "במשך עשר שנים כראש עיר, ניר ברקת סירב לספק שירותים לשכונות שמעבר לגדר ההפרדה ולעשרות אלפי הירושלמים שחיים שם. בתקופתו המצב בשכונות אלו התדרדר קשות, ללא פינוי אשפה, עם תשתיות קורסות וללא ביטחון אישי. הביקור היום הוא תרגיל של פוליטיקאי שאין לו מה להציע זולת יחסי ציבור על חשבון האוכלוסייה הכי מוחלשת שתחת אחריותו".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ