המרוץ לראשות העיר ירושלים |

מטה אלקין הודה: אנחנו אחראים לקמפיין הקושר בין ברקוביץ לקרן החדשה

במודעות שהופצו ברשת נכתב: "סכנה: ברקוביץ מביא לירושלים את הקרן החדשה ואת השמאל הקיצוני". מטה אלקין אישר כי הפיץ את המודעות וטען כי מדובר ב"שירות לציבור"

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

מטה השר זאב אלקין, המתמודד לראשות העיר ירושלים, הודה אתמול (רביעי) כי עמד מאחורי המודעות שהופצו נגד המתמודד עופר ברקוביץ, המציירות אותו כאיש שמאל קיצוני. במודעות, שהופצו בין היתר בהודעות טלפוניות ובאתר אינטרנט, מופיעים אישים שהביעו תמיכה בברקוביץ וכביכול מממנים את תנועתו ומזוהים עם השמאל. באחת המודעות נכתב: "סכנה: ברקוביץ מביא לירושלים את הקרן החדשה ואת השמאל הקיצוני".

אחת המודעות נגד ברקוביץ

המידע במודעות מבוסס על כתבה ברוח דומה ששודרה בערוץ 20. המודעות אינן חתומות ואתר האינטרנט שבו הן מופיעות לא מזוהה עם אף ארגון. למרות זאת, בירור שערכו במטה ברקוביץ במאמץ להסיר את העמוד מהרשת העלה כי מי שהזמינה את כתובת האתר היא חברת הפרסום גל אורן שעובדת עבור אלקין.

היועץ המשפטי של תנועת "התעוררות" שבראשה עומד ברקוביץ, עו"ד ענר חפץ, שלח לאנשי אלקין מכתב שבו הזהיר כי מדובר בפרסום אסור על פי חוק הבחירות, שכן אסור למפלגה לפרסם מודעה שאינה חתומה. חפץ דרש להסיר את המודעות והזכיר כי רק לאחרונה עתר אלקין בעצמו נגד המתמודד משה ליאון בשל עבירה דומה.

במכתב תשובה ששלח אתמול עו"ד עדי סדינסקי בשם מטה אלקין, הודה כי המטה עמד מאחורי הפרסום וטען כי הדבר נעשה כ"שירות לציבור", כדי "להביא לידיעת הציבור את קשריו של מר ברקוביץ לקרן החדשה והשמאל הקיצוני, כפי שהופיעו בתחקיר כאמור וכן בפרסומים נוספים". סדינסקי כתב עוד שבשל שגגה לא נחתמה המודעה וכי בעקבות הפנייה העמוד הוסר.

בפאנל משותף שנערך היום תקף ברקוביץ את אלקין על התנהלותו. "המשרד שלך עומד מאחורי קמפיין הפצה נבזי, שקרי ולא קשור למציאות, אתה חתמת על אמנה על שיח מכבד", אמר ברקוביץ לאלקין, "אתה לא מתבייש, ככה מתנהג שר בישראל?".

ברקוביץ, החילוני והצעיר במועמדים לראשות העיר ירושלים, יצליח לפי ההערכות להעפיל לסבב השני בבחירות. לפי הערכות אלה, שלושת המועמדים האחרים, אלקין, ליאון ויוסי דייטש, מתמודדים על הכרטיס השני לסיבוב הנוסף. התסריט הסביר ביותר הוא שליאון יזכה בכרטיס השני ויהיה זה שיתמודד מול ברקוביץ. 

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ