שעון החורף 2018: מתי מזיזים את השעה ואיך לוודא שאתם מתעוררים בזמן

הלילה תעבור ישראל לשעון החורף 2018, ויש להזיז את השעון שעה אחת אחורה. ברוב הטלפונים תתעדכן השעה אוטומטית, אך כדי להיות בטוחים ניתן להפעיל עדכון שעה ידני

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שעון החורף 2018
שעון החורף 2018

הלילה תעבור ישראל לשעון החורף 2018. בשעה 2:00 בלילה בין שבת לראשון, יש להזיז את השעון שעה אחת אחורה אל השעה 1:00. שעון החורף יישאר בתוקף עד הלילה שבין 28 ל-29 במארס 2019.

כך תכוונו את השעון בסמארטפון

בעלי טלפונים סלולריים שלא מכוונים על "זמן רשת אוטומטי" או משתמשים שאינם בוטחים במנגנון העדכון האוטומטי יכולים לעדכן את השעה במכשיריהם באופן ידני. גם לאחר המעבר להגדרה ידנית, תמיד ניתן להשיב את המכשיר הנייד למצב סנכרון אוטומטי של התאריך והשעה.

אנדרואיד

תפריטי האנדרואיד משתנים בין דגם לדגם, אך על פי רוב הגדרות השעה יימצאו בתפריט ההגדרות הכללי של המכשיר או בתוך הגדרות השעון.

בתפריט ההגדרות (Settings) יש ללחוץ על "תאריך ושעה" (Date & Time). כעת יש לבטל את האפשרות של תאריך ושעה אוטומטיים (Automatic date and time). לאחר מכן יש לבחור את אזור הזמן המתאים (Time Zone) – ירושלים – ולכוון ידנית את השעה והתאריך.

כיוון השעון בטלפון Xiaomi עם מערכת הפעלה של אנדרואידצילום:

אייפון

בתפריט ההגדרות (Settings) יש ללחוץ על "כללי" (General). יש לבחור ב"תאריך ושעה" (Date & Time) ולבטל את האפשרות של "כיוון אוטומטי" (Set Automatically). כעת יש ללחוץ על אזור הזמן המתאים ולכוון את השעון ידנית.

כיוון השעון באייפוןצילום:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ