תוצאות הבחירות המקומיות בחיפה | יונה יהב הודה בהפסד לקליש-רותם: "מכבד את רצון הבוחרים"

עינת קליש-רותם זכתה בניצחון מוחץ בבחירות ותתפוס את מקומו של יהב, שכיהן כראש העיר חיפה מאז 2003. "אני מתפלל שהנהגת העיר החדשה תדע לשמר את מה שהושג פה ב-15 השנים האחרונות", אמר יהב

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יונה יהב, היום
יונה יהב, היוםצילום: רמי שלוש

יונה יהב, ראש העיר חיפה ב-15 השנים האחרונות, הודה הלילה (רביעי) בהפסד בבחירות לראשות העיר. "אני מכבד את החלטת הבוחרים ואכבד את תוצאות הבחירות", אמר, "היה לי כבוד גדול להוביל את העיר היפה הזו. חיפה היא מפעל חיי ואני מתפלל שהנהגת העיר החדשה תדע לשמר את מה שהושג פה ב-15 השנים האחרונות".

יהב לא הגיע למטה הבחירות שלו, ופרסם הודעה לתקשורת שבה הודה בהפסדו לאחר שספירת כשליש מהקולות העידה על פער של כ-20% בינו לבין עינת קליש-רותם. קליש-רותם היתה חברה בוועד המנהל של הקואליציה לבריאות הציבור, ולפני שנכנסה לפוליטיקה המקומית ניהלה מאבק ציבורי למציאת פתרון למסילת הרכבת שחוצצת בין העיר לים.

קליש-רותםצילום: רמי שלוש

עדכונים שוטפים על תוצאות הבחירות ברחבי הארץ | מאבק צמוד בבית שמש: ראש העיר ייקבע רק לאחר ספירת קולות החיילים, האסירים והנכים | חולדאי הכריז על ניצחון בתל אביב: "חוזר לעבודה מחר בבוקר"

יהב, שנבחר לתפקיד בפעם הראשונה ב-2003, הצהיר שאם ייבחר זו תהיה הקדנציה האחרונה שלו. יהב הצטייר במשך שנים כמי שעשה חיים קלים לטייקונים ולמפעלים המזהמים, אך בשנה שעברה נראה שמשהו השתנה לאחר שהוא הורה לרוקן את מכל האמוניה אחרי שנים של גרירות רגליים. 

בסרטון שפרסמה בימים האחרונים קליש רותם היא האשימה את יהב בכך שהוא "מסית, מפלג וזורע שנאה" בין קהילות בחיפה ושהיא הולכת לשים לזה סוף. "כל הקבוצות בעיר, חילונים ודתיים, ימנים ושמאלנים, ערבים ויהודים, כולם יקבלו את אותו היחס, אותה מידת השקעה. כל ילד שחי בעיר הזאת יקבל יחס כמו ילד אהוב", אמרה בסרטון.

מנגד, פעיל שעבד בסביבתה הקרובה בעבר אמר בשיחה ל"הארץ" כי מבחינה פוליטית קליש רותם "ניהלה קמפיין נגד יהב, ובעצם כרתה בריתות רק עם האויבים הגדולים שלו, ושילמה להם מחירים בהסכמים קואליציונים". עוד ציין הפעיל כי מי שקובע את סדר היום שלה "זה מנהל המטה שלה נחשון צוק וזאת כנראה גם הסיבה שלגבי ההרשעה הפלילית והרישום הכפול שהוביל לדיון בבג"ץ, היא גם לא מתראיינת, גם לא מוכנה לענות על שאלות". לדבריו, ההצבעה לקליש רותם היא לא בהכרח לה, אלא הצבעה נגד יהב.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ