חולדאי הכריז על ניצחון בתל אביב: "חוזר לעבודה מחר בבוקר"

אחרי ספירת כמחצית מהקולות, התברר ניצחון מוחץ לראש העיר המכהן כבר בסיבוב הראשון. חולדאי: "אתם יצרתם דרמה, לחיי הדרמות שבדרך"

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חולדאי במטה הבחירות שלו בתל אביב, הלילה
חולדאי במטה הבחירות שלו בתל אביב, הלילהצילום: מוטי מילרוד

רון חולדאי, ראש העיר תל אביב-יפו בעשרים השנים האחרונות, הכריז הלילה (רביעי) על ניצחון בבחירות לראשות העיר כבר בסיבוב ראשון. אחרי ספירה של יותר ממחצית הקולות, חולדאי עומד על כ-46.6% ואסף זמיר על כ-34.2%. "לפי דעתי זה הישג עבור תל אביב", אמר חולדאי, "קבענו שני יעדים, להגדיל את הסיעה ולנצח את הבחירות. איך אומרים החבר'ה - הגיע הזמן לחזור לעבודה. ממחר נעבוד ברצינות".

זמיר בתל אביב, הערבצילום: מוטי מילרוד

לעדכונים נוספים מהבחירות המקומיות

"כל הזמן אמרתי לכם למי ששמע אותי, 'אתם ראיתם סקר?'", הוסיף חולדאי, המכהן כראש העיר מאז 1998, "אף אחד לא ראה. אתם יצרתם דרמה. לחיי הדרמות שבדרך. נמשיך לנהל את העיר. אני חוזר לעבודה ועושה את הדברים כמו שצריך ממחר בבוקר".

עד כה לא נמסרה הודעה מהמטה של אסף זמיר, שכיהן כסגנו של חולדאי. מ"אנחנו העיר" בראשות אסף הראל, נמסר: "בלי מנגנון משומן או תקציבי עתק, באמצעות מאות פעילים ופעילות מסורים ברחבי העיר - התחלנו תנועה, שתלך ותתעצם עד שהחזון שלנו לעיר יתממש".

רק לפני שבועות אחדים רחובות תל אביב לא בישרו על בחירות קרבות, ודאי לא על מאבק צמוד. שלטי בחירות נתלו על מרפסות אלו ואחרות, בפייסבוק היו הפעילים שפרסמו את הפוסטים הרגילים, אך האווירה הכללית היתה מנומנמת. חולדאי למשל לא הגיע כלל לחוגי בית ועד לקמפיין החוצות המאסיבי והראיון התוקפני שנתן לידיעות אחרונות בשבוע שעבר היתה תחושה כי הכל על מי מנוחות בעירייה — אך לא עוד.

"בשבוע האחרון ניתן לזהות שחולדאי חושש משאננות המצביעים הפוטנציאליים שלו", אמרה מוקדם יותר השבוע היועצת הפוליטית תמי שינקמן, שעובדת עם כמה מועמדים בבחירות המקומיות. "לכן הוא ממריץ את אנשיו להגיע לקלפי". לתחושת הלחץ תרמה גם הכרזתו בשבוע שעבר על קווי השירות החדשים שישרתו את תל אביב בשבת.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ