תוצאות הבחירות המקומיות בבית שמש: ראש העיר ייקבע רק אחרי ספירת קולות החיילים, האסירים והנכים

אחרי ספירת כ-99% מהקולות בבית שמש, ראש העיר המכהן משה אבוטבול מוביל על ד"ר עליזה בלוך במאות קולות. לאורך הלילה, התהפכה ההובלה כמה פעמים, ועמדה לעיתים על עשרות קולות

אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עליזה בלוך מתמודדת לראשות עיריית בית שמש, היום
עליזה בלוך מתמודדת לראשות עיריית בית שמש, היוםצילום: גיל כהן מגן

אחרי ספירת כ-99% מהקולות בבחירות לראשות העיר בית שמש, ראש העיר המכהן משה אבוטבול מוביל על ד"ר עליזה בלוך במאות קולות. לאורך הלילה התחלפה ההובלה כמה פעמים, ועמדה לעיתים על עשרות קולות בלבד. קולות החיילים, הנכים והאסירים - שיכריעו את הבחירות - ייספרו ביום חמישי. 

אבוטבול עם נתניהו גלנט וכחלון, בשנה שעברהצילום: קובי גדעון / לע"מ

עדכונים שוטפים על תוצאות הבחירות ברחבי הארץ | יונה יהב הודה בהפסד בבחירות לקליש-רותם: "מכבד את רצון הבוחרים" | חולדאי הכריז על ניצחון בתל אביב: "חוזר לעבודה מחר בבוקר"

התוצאות בעיר נחשבות כהישג לבלוך. אבוטבול, איש ש"ס, נחשב למנצח הוודאי עד לפני כמה שבועות, מה שהוביל אותו להזהיר את תומכיו משאננות. עם זאת, ביום הבחירות עצמו הציג אבוטבול ביטחון. 

בלוך, לשעבר במפלגת הבית היהודי, ניהלה בעבר את בית הספר התיכון ברנקו וייס בעיר. נוסף על חילונים ודתיים־לאומיים, פנתה בלוך גם לחרדים ליברלים. לכך הצטרפה קריאתה של עדינה בר־שלום (בתו של הרב עובדיה יוסף) לתמוך בה. חלק לא מבוטל מההישג של בלוך מיוחס לפעילות של המטה החרדי שלה. 

שתי מערכות הבחירות האחרונות בבית שמש התמקדו בעיקר במאבק בין חרדים לחילונים על צביונה של העיר. המאבקים היו יצריים וצמודים, אך התוצאה הן ב–2008 והן ב–2013 היתה זהה - ניצחון לאבוטבול. תוצאות הבחירות ב-2013 נפסלו על ידי בית המשפט עקב מה שהוגדר כ"מערכת שיטתית, מאורגנת ורחבת היקף" של זיופים - ואבוטבול ניצח פעם נוספת בבחירות חוזרות שנערכו ב-2014. 

אלא שבניגוד למערכות הבחירות הסוערות הקודמות, הפעם נדמה כי הקמפיינים התנהלו על מי מנוחות. בזמן שחלף שינתה העיר את פניה. אמנם בכל הקשור לאוכלוסייה הבוגרת, היא חצויה בין חרדים לחילונים ודתיים־לאומיים, אך בכל הקשור לשכבות הגיל הצעירות - הנתונים הדמוגרפיים מצביעים על רוב חרדי מובהק.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ