המשטרה: הנהג שגרם לתאונה הקטלנית ליד ים המלח חשוד כי נהג בהשפעת סמים

טענת המשטרה מתבססת על דברי הנהג בחקירתו, לפיהם הוא משתמש לעתים בקנביס רפואי. מעצרו הוארך בחמישה ימים בחשד להריגת שמונת בני משפחת עטר, כשביצע עקיפה בדרך לא פנויה בכביש 90

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שושי ויריב עטר עם ילדיהם ידיד (בידי אמו), איילה (מימין), אביגיל, מוריה, עטרת ויעקב ישראל
שושי ויריב עטר עם ילדיהם ידיד (בידי אמו), איילה (מימין), אביגיל, מוריה, עטרת ויעקב ישראלצילום: דוברות פסגות

המשטרה חושדת כי הנהג שגרם לתאונת הדרכים שלשום (שלישי) באזור מלונות ים המלח, שבה נהרגו שמונה בני משפחה אחת, נהג בהשפעת סמים. בחיפוש ברכבו של הנהג נמצא חומר החשוד כקנביס, והוא עצמו אמר בחקירתו כי הוא נוהג לעתים להשתמש בקנביס רפואי. בנוסף, נבדק חשד כי אין לו אישור לצרוך חומר זה. שמו ותמונתו של הנהג נאסרו לפרסום, לבקשת סנגוריו. 

בית משפט השלום בבאר שבע האריך היום את מעצרו של הנהג, בן 50, בחמישה ימים. בדיון בהארכת מעצרו התברר כי הוא ביצע בעבר יותר מ–20 עבירות תנועה וכי הוא חשוד שביצע עקיפה בדרך לא פנויה בכביש 90. השופט צבי פורר דחה את בקשת נציגי המשטרה להאריך את מעצר הנהג בעשרה ימים, וציין בהחלטתו כי החשוד "משתף פעולה עם חוקריו, מסר גרסה והחשש כי יוכל לשבש חקירה אינו רב". עם זאת, השופט קבע כי "קיימות פעולות חקירה רבות שיש לבצע כאשר המשיב עצור".

סנגורו של הנהג, עורך הדין אביעד חיאט, אמר כי לקוחו משתף פעולה עם המשטרה ומסר את גרסתו עוד בזירת התאונה. "מדובר במקרה שתוצאותיו עגומות לכולם", הוסיף עו"ד חיאט, המייצג את החשוד יחד עם עו"ד ינון היימן. "הוא לא מפסיק לבכות". לפי עורכי דינו, נערכה לנהג בדיקת שתן.

צוותי זק"א בזירת התאונה בכביש 90, באוקטובר 2018צילום: נתי שפירא

בני משפחת עטר שנסעו ברכב שנפגע הם יריב ושושי, בני 45 ו-47, וילדיהם: יעקב ישראל, בן 12, עטרת, בת 11, איילה, בת תשע, מוריה, בת שבע, ידיד, בן חמש ואביגיל, בת שלוש. לאחר ההתנגשות עלה רכבם של המשפחה באש. חקירת משטרה ראשונית העלתה כי התאונה התרחשה כתוצאה מהתנגשות חזיתית בין רכב שטח לרכב פרטי. נהג הרכב הפוגע, בן 50, ואשתו נפצעו באורח קל ובתם נפצעה באורח בינוני.

פרמדיקית מד"א שהגיעה לזירת התאונה סיפרה אתמול כי הנהג צעק: "הרגתי אותם, הרגתי אותם". בבית החולים אמר לשוטרים שליוו אותו: "אין לי מה להסתיר, אתם יודעים בדיוק מה היה שם. זו פעם ראשונה שזה קורה לי. אני לא זוכר מה היה שם, אני יודע שהרגתי חמישה אנשים, אני לא נוהג יותר. אני רוצה למות. איך אני יכול להתמודד עם זה?".

סנגוריו של הנהג אמרו אתמול כי הוא "מבולבל ופצוע" וכי הוא מוסר את תנחומיו לקרוביהם של משפחת עטר. "אשתו ובתו מאושפזות בבית החולים. כרגע לא ברור אם אשמתו של מי מהנהגים רלוונטית לתאונה", הוסיפו הסנגורים. "אנו סמוכים ובטוחים שהמשטרה תחקור ותעשה מלאכתה נאמנה והוא יוכל לחזור לחיק משפחתו ולטפל באשתו ובתו המאושפזות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ