ניר חסון
ניר חסון

פקחים של עיריית ירושלים תועדו ביום שישי מחרימים סחורה של נשים פלסטיניות מבוגרות ומסלקים אותן מרחבת שער שכם בעיר העתיקה. הנשים מגיעות בכל יום שישי מהשטחים וממזרח העיר, והעירייה מתאמצת לסלקן מצירי התנועה העיקריים כחלק מהמאבק ברוכלות הלא חוקית. לדברי העירייה, הסרטון הוא "מניפולציה שקרית של הרוכלות".

הנשים, שמוכרות ירקות, זיתים ועלים שהן מגדלות או מלקטות בעצמן, מוכרות היטב לירושלמים והפכו עם הזמן לחלק מהנוף של העיר העתיקה. ביום שישי תועדו כמה פקחים ניגשים לנשים שישבו ברחבת שער שכם ומנסים להחרים את סחורתן. בתיעוד נראות הנשים ממהרות לקפל את הסחורה כדי למנוע את החרמתה. במהלך פינוי הנשים חלק מהסחורה נשפכה על הרצפה וכמה מהנשים נראות מלקטות זיתים בחזרה לכליהן. במקרה אחד לפחות הצליח פקח לקחת סחורה מאחת הנשים.

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "צר לנו כי שוב ניתנת במה למניפולציה השקרית של הרוכלות. הסחורה לא פוזרה על ידי הפקחים, אשר ביקשו בקשות חוזרות ונשנות לפנות את השטח, אלא על ידי הרוכלות שעשו זאת כדי ליצור מצג שווא של אלימות לכאורה נגדן. מדובר ברוכלות מהשטחים הפועלות באופן לא חוקי ללא רישיון וללא אישורים, תוך הפרעה לבתי העסק במקום, חסימת מעברים ומדרכות וסיכון הולכי רגל".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ