פיגומים באתר בנייה בפתח תקוה קרסו בזמן שעבדו עליהם שלושה פועלים

הפועלים חולצו על ידי כוחות ההצלה ללא פגע. לפי משרד העבודה והרווחה, יזמית הבנייה היא חברת LEGEND והקבלנית באתר היא פיטנגו

בר פלג
לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אתר הבנייה בפתח תקוה, היום
אתר הבנייה בפתח תקוה, היוםצילום: מוטי מילרוד

פיגומים בגובה 12 מטר באתר בנייה בפתח תקוה קרסו היום (שלישי) בזמן שעבדו עליהם שלושה פועלים. לפי כוחות ההצלה, הפועלים לא נפגעו בתאונה. לפי משרד העבודה והרווחה, יזמית הבנייה היא חברת LEGEND והקבלנית היא פיטנגו.

לפי דו"ח פנימי של משרד העבודה, מותם של שמונה בני אדם בשנה היה יכול להימנע אם היה נעשה שימוש בפיגומים תקינים. הדו"ח, שהגיע לידי "הארץ", נערך על מנת לבחון אפשרות לחייב קבלנים להשתמש בפיגומים חדשים ובטוחים בתקן האירופי. הדו"ח קובע כי בשנים 2018-2017 היו יכולות להימנע 30% מהתאונות הקטלניות לו היה נעשה שימוש בפיגום תקין. מדובר בעלייה לעומת 2016-2015, אז ב-25% מהתאונות הקטלניות היו מעורבים פיגומים לא תקינים. מספר הפצועים מתאונות שנגרמו בגלל פיגום לא תקין עומד על 1,680 בני אדם בשנה.

אתר הבנייה בפתח תקוה, היוםצילום: מוטי מילרוד

מחר צפויה ההסתדרות לפתוח בשביתה כללית במחאה על ריבוי תאונות הבנייה. השביתה תתקיים בין היתר במשרדי הממשלה, הרשויות המקומיות, בתי החולים, שירותי בריאות כללית, קופת חולים מאוחדת, תאגידי מים, הביטוח הלאומי, רשות האוכלוסין, רשות שדות התעופה, הנמלים, חברת חשמל, האוניברסיטאות, חברות האוטובוסים והאוניברסיטאות.

מנהלת הקבוצה למאבק בתאונות בניין, הדס תגרי, מסרה: "המשבר הבטיחותי באתרי העבודה בכלל ובאתרי הבנייה בפרט  הגיע בתקופה זו לשפל חסר תקדים -  כפי שמעידה העלייה המטאורית במספרי ההרוגים מתחילת השנה - וזאת בשל אוזלת ידן של כלל הרשויות ובפרט תפקודו הכושל של משרד העבודה בשנה האחרונה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ