אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

ראשי המועצות האזוריות בעוטף עזה אמרו שפיקוד העורף לא התייעץ עמם על ביטול יום הלימודים היום (שני) בעקבות ההסלמה ברצועה. ראשי המועצות הביעו כעס על כך, ותושבים רבים אמרו שעדיף לילדיהם להיות במוסדות החינוך הממוגנים מאשר להישאר בבית.

"זה שיוצאת הודעה של פיקוד העורף לפני שמדברים איתנו, זה לא טוב", אמר ראש המועצה האזורית אשכול גדי ירקוני, "זה לא הכיוון הנכון ולא ככה התושבים צריכים לשמוע על זה".  ראש המועצה האזורית חוף אשקלון יאיר פרג'ון אמר שיבקש מהאחראים על ההחלטה "לבחון את הסוגיה מחדש, או לפחות לאפשר הגעה לגני ילדים ממוגנים".

מזכיר קיבוץ בארי יניב הגי אמר ל"הארץ" כי "שוב סגרו לנו את מערכות החינוך, הילדים יסתובבו בחוץ במקום להיות בתוך הגנים הממוגנים שלהם, זה ממש לא הגיוני". יניב כינה את ההחלטה "אבסורדית", והוסיף שהילדים "מרגישים בטוחים בשגרה שלהם בגן, עם צוות מקצועי, שיודע לתווך להם את המציאות.

מוקדם יותר הודיע דובר צה"ל כי קצין צה"ל נהרג ואחר נפצע באורח בינוני בפעילות כוח מיוחד אמש בעומק רצועת עזה. לפי דיווחים בעזה שישה פלסטינים נהרגו בעימות, מרביתם אנשי חמאס ואחד מהם מפקד בכיר בארגון. מאז נורו לעבר ישראל לפחות עשר רקטות, ושתיים מהן יורטו בידי מערכת כיפת ברזל. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ