יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים עוכבה בהפגנה בקרית הממשלה בתל אביב

העובדים הפגינו במקביל בתל אביב ובירושלים במחאה על אלימות נגדם, וחסמו כבישים. בשבוע שעבר הותקפה עובדת המחלקה לשירותים חברתיים בבית דגן בידי אשה שניפצה את שמשת רכבה וניסתה לחנוק אותה

לי ירון
בר פלג
אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים ענבל חרמוני מובלת לניידת, היום
יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים ענבל חרמוני מובלת לניידת, היוםצילום: תומר אפלבאום

יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים ענבל חרמוני עוכבה היום (שני) בידי המשטרה בהפגנה בתל אביב, במחאה על אלימות כלפי עובדי הענף. גם יו"ר מחוז ירושלים באיגוד, מיכל גומל, עוכבה בהפגנה שנערכה במקביל בבירה. השתיים שוחררו כעבור זמן קצר.

כ-2,000 עובדות ועובדים סוציאליים הגיעו להפגין במקביל מול קרית הממשלה בתל אביב ובגשר המיתרים בכניסה לירושלים, במחאה על גילויי אלימות כלפיהם. בתל אביב אף חסמו המפגינים לתנועה את צומת הרחובות קפלן ובגין לשני הכיוונים. בירושלים חסמו המפגינים לסירוגין את הכביש בכניסה לעיר, בקרבת גשר המיתרים. המפגינים קראו לשר הרווחה חיים כץ ולשר האוצר משה כחלון לטפל במצב "באופן מיידי". 

הפגנת העו"סים בתל אביב, היוםצילום: תומר אפלבאום

טרם מעצרה אמרה חרמוני לנוכחים בהפגנה בתל אביב כי, "מנסים לשבור אותנו, מנסים להכשיל את המאבק שלנו, מנסים לגרום לנו שלא לדרוש את מה שמגיע לנו, אבל אנחנו לא ניתן לזה לקרות". בשבוע שעבר אירעו חמישה מקרי אלימות נגד עובדים סוציאליים. ביום חמישי תקפה אשה הסובלת מהפרעות אישיות עובדת של המחלקה לשירותים חברתיים בבית דגן, ניפצה את שמשת רכבה בפטיש וניסתה לחנוק אותה. אתמול אף החלו העובדים לנקוט עיצומים במחאה על התקיפה.

"אנחנו נמצאים ונמצאות פה היום, אחרי לילה לא פשוט, שעבר על ישראל כולה ובמיוחד על תושבי עוטף עזה, ולמרות זאת אנחנו פה. אני גאה בכל אחת ואחד שהגיע", אמרה חרמוני. "הגעתם למרות שאיימו עלינו בניכוי שכר, הגעתם לפה למרות שבחלק ממקומות העבודה שלכם מקשים עליכם לעשות את זה, זו חוצפה! מי שצריך לקחת אחריות על הביטחון שלנו, ועל תנאי העבודה וההעסקה שלנו הם חיים כץ, משה כחלון, מרכז השלטון המקומי ומשרד הבריאות. אנחנו צריכים להראות להם שאנחנו לא מסתמכים על אף אחד יותר! אנחנו לא מחכים לאישורים של אף אחד!".

הפגנת העובדים הסוציאליים בכניסה לירושלים, היוםצילום: איגוד העובדים הסוציאליים

בין הדרישות שהעלו המפגינים נכללו הפחתת העומס במטרה "לאפשר מתן מענה ראוי ומכבד ללקוחות בזמן סביר" וכן "שיפור תנאי ההעסקה של העובדות והעובדים באופן שיאפשר לאייש את התקנים הקיימים". בנוסף לכך קראו העובדים למדינה להבטיח "סביבת עבודה מכבדת ומוגנת".

העובדים ציינו כמה נקודות הנכללות בדרישה זו, בהן: אבטחה בכל שעות קבלת הקהל בידי מאבטחים בעלי הכשרה רלוונטית; הצבת עמדות בידוק ביטחוני מסודרת ונוהלי בידוק קפדניים ומסודרים - וכן, מימון ומתן אבטחה מקיפה ואישית גם מחוץ למקום העבודה, לעובדות ולעובדים שקיבלו איומים או שנמצאים בסיכון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ