הבחירות המקומיות בקרית שמונה

מלכה מנסה לנצח את שטרן, חרף התמיכה שקיבל מנתניהו

בצל בחירת התושבים בין ראש העיר המכהן לאביחי שטרן, נערך בעיר סיבוב שני נוסף - בין בנימין נתניהו לאורנה פרץ, האשה שלה אמר שהיא משעממת אותו במהלך נאום בעיר

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ניסים מלכה בקרית שמונה, היום
ניסים מלכה בקרית שמונה, היוםצילום: גיל אליהו
נעה שפיגל
נעה שפיגל

בכניסה לקלפיות בבית הספר עוזיאל בקרית שמונה היתה אחר הצהריים (שלישי) אווירה שהזכירה ספק בחירות, ספק אירוע משפחתי. בצד הפוליטי קשה היה לחמוק מההתרסות הקולניות בין אנשי המחנות השונים - פעיליו של ראש העיר המכהן הרב ניסים מלכה מכאן, ואנשיו של הטוען לכתר, עורך הדין אביחי שטרן, משם. בין לבין היו גם לא מעט גילויי אהבה וחיבה בין באי הקלפי, משני צדי המתרס, והם התחבקו ושלחו נשיקות אלו לאלו. 

לא רחוק מהכניסה עמדה אשה שדאגה להזכיר לכל מכר ומכרה לשים שטרן בקלפי. האשה הזו היא אורנה פרץ, זו שראש הממשלה בנימין נתניהו כינה "משעממת" כשבא לפני כחודש לחנוך את המרכז הרפואי האזורי, ועל הדרך לתמוך במלכה. פרץ הלכה נגד האיש של נתניהו כבר בסיבוב הראשון. אז היא פעלה למען יורם מלול, ומשזה לא עלה לסיבוב השני העבירה את תמיכתה לשטרן, "כי צריך שינוי" (אף כי מלול עצמו חבר למלכה).

אורנה פרץ בקרית שמונה, אתמול
אורנה פרץ בקרית שמונה, אתמולצילום: גיל אליהו

את הסיבוב הראשון סיים שטרן עם 38%, קרוב-קרוב לבכורה, אך לא מספיק. תומכיו יכולים אולי לשאוב עידוד דווקא מהתגובה השלילית לתקרית נתניהו-פרץ. בניגוד ללפני חמש שנים, אז סייע לראש העיר להיבחר, הפעם היו להזדהות עמו גם צדדים שליליים. "אני חושבת שהוא צריך להתנצל", אמרה פרץ ל"הארץ". "אני נזכרת במונולוג הצ'חצ'חים של דודו טופז. זה אותו דבר".

לא רחוק משם רוקדת פרחיה סבג, חברה של פרץ, לקול השיר "מי שמאמין לא מפחד", שצליליו בוקעים מהטלפון הסלולרי שלה. אילו יכלה, היא היתה משמיעה שיר בחירות של שטרן, אבל אין כזה. "אני משמיעה שירים שמחים", הסבירה, "הם רואים את החולצה שלי - הם יודעים למי אני מצביעה".

קרית שמונה, אתמול
קרית שמונה, אתמולצילום: גיל אליהו

סבג מודה ששטרן הוא אחיין של בעלה, והקשר אליו אינו אידיאולוגי גרידא, אך היא מדגישה שללא קשר לכך היא מאמינה בו. "הוא יביא את השינוי", אמרה בביטחון. "הכי חשוב שהצעירים יחזרו לפה. צריך תרבות, גם למבוגרים, שיקום שכונות".

את האווירה השמחה קלקל במעט בוריס סידלקובסקי, סגנו של מלכה, שנראה כעוס ומתווכח עם כמה אנשים במקום. בחלוף דקות מספר בא גם מלכה לקלפי, נחוש להיבחר בשלישית לתפקיד ראש העיר. "יש תחושה מצוינת, טובה, אנשים באים להצביע", אמר כשבא לקלפי בבית הספר. "אמנם יש אחוז הצבעה נמוך, אבל אני מקווה שייצאו מהעבודה ויבואו".

מי שעדיין היתה שם בחוץ, מפצירה באנשים לבחור שטרן, היא פרץ. כשנשאלה אם היא מתכוונת לרוץ בעצמה בעוד חמש שנים, לא נתנה תשובה חד־משמעית, אך הצהירה: "אני רוצה להיות זו שתשפיע על השכבות החלשות. אנחנו השכבה המשפיעה. שלא יסתכלו עלינו כעל שקופים".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ