בר פלג
בר פלג
סריקות בנחל אלכסנדר, אתמול
סריקות בנחל אלכסנדר, אתמולצילום: כבאות והצלה מחוז המרכז
בר פלג
בר פלג

נמצאה בנחל אלכסנדר גופתו של ג'רבאן רסמי, בן 37 מג'סר א-זרקא, שנעדר באזור מיום שישי האחרון – כך נמסר ממשטרת ישראל. הגופה נמצאה כ-18 קילומטרים מהמקום שבו, על פי המשוער, נפל רסמי לנחל. החיפושים אחר רסמי החלו ביום שישי, לאחר קבלת הדיווח על היעדרו, ונמשכו עד היום (שני) בצהריים, כשנמצאה הגופה. בשעות הערב, אחרי שהגופה הועברה לזיהוי במכון לרפואה משפטית, נקבע שמדובר ברסמי. הגופה נמצאה באמצעות מסוק, סמוך לפארק חוגלה, כך נמסר מדוברות כבאות והצלה.

הבוקר התחדשו בכוחות מתוגברים החיפושים אחר רסמי, שכללו כוחות משטרה, מד"א, כלבנים, פרשים ומסוקים. כוחות ההצלה סרקו את גדות הנחל וחיפשו אחר רסמי בתוך הנחל בסיוע סירות, צוללנים ומצלמות. אמש נמצא על גדות הנחל מעיל הגשם הצהוב שלבש רסמי ביום שנעלם, כפי שתועד במצלמות אבטחה של אחד העסקים באזור.

רסמי
רסמיצילום: דוברות המשטרה

רסמי ככל הנראה נפל לנחל אלכסנדר בזמן מזג האוויר הסוער ששרר ביום שישי. רכז הביטחון בטייבה, אדהם מסרי, אמר כי באותו יום פנה אליו אדם שמתגורר ליד הנחל וסיפר שראה גבר שהתהלך באזור ואמר לו שהוא רוצה לחצות את הנחל. הוא התקשר למשטרה, מסר את הפרטים ואמר שהוא לא מכיר את האדם. "פנה אליי אח שלו, שעובד איתו בגידול צאן, ואמר שהוא נעדר. קישרתי את כל הדברים ואז הבנתי שזה אמיתי", סיפר מסרי. "הפצתי דרך הפייסבוק ואז החלו לזרום כוחות אחרי יותר מ-20 שעות. אמא של הבחור נפטרה ואבא שלו חולה, אין להם כסף. הוא אסף בקבוקים כדי להכניס עוד כסף. המשפחה בלחץ. זה כואב, זה לא קל".

לאחר קבלת הדיווח ביום שישי במשטרה, ועוד בטרם הבינו במי מדובר, ניסו לסרוק את האזור במסוק עם אמצעים תרמיים, אך ללא הצלחה. ביום שבת פנה למשטרה המעסיק של רסמי ואמר שהוא לא מצליח ליצור איתו קשר. הוא סיפר כי פגש אותו לאחרונה יום קודם לכן, כשהביא לו כריך וסיגריות, וכשנפרדו הוא ראה אותו מנסה לחצות את הנחל. לאחר הגשת התלונה, יצאו במשטרה לחיפושים ואספו סרטון ממצלמת אבטחה שבו רסמי נראה עומד בזרם המים. מי הנחל הגיעו לגובה הברכיים שלו, ונראה כי הוא נאבק בזרם.

לפי הודעת המשטרה, רסמי נראה לאחרונה ביום שישי באזור טייבה, ממערב לכביש 6. משעות הלילה אמש משתתפים במאמצי החיפוש פרשים, כלבנים, מתנדבים וכוחות חילוץ מטעם כיבוי אש, ששואבים מים ומנסים לאתר אותו. אחד הקשיים המרכזיים של הצולננים הוא המים העכורים עקב זרימת הביוב באזור. החיפושים מתרכזים מערבה מכביש 6 בסמוך לטייבה, ועד לים התיכון. הנחת המוצא של הכוחות היא כי הוא עוד בחיים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ