מבנה מועצת טובא-זנגריה עלה באש בפעם השלישית מאז הבחירות המקומיות

אחת ממחלקות המועצה היתה אמורה לעבור למבנה כדי לפנות מקום לנקודת משטרה חדשה. ראש המועצה: בזמן ששוטרים היו בדרך לשריפה, רעולי פנים הציתו את הקומה הראשונה של בניין המועצה

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בניין המועצה לאחר השריפה הקודמת, החודש
בניין המועצה לאחר השריפה הקודמת, החודשצילום: גיל אליהו

מבנה חינוך לא מאויש עלה הערב (שבת) באש במועצה המקומית טובא-זנגריה. מחלקת הרווחה של המועצה היתה צפויה לעבור אל המבנה בתקופה הקרובה כדי לפנות מקום במבנה המועצה עבור נקודת משטרה חדשה. ראש המועצה החדש של טובא זנגריה, עו"ד ויסאם עומר, אמר בשיחה עם "הארץ" כי בזמן ששוטרים היו בדרך לשריפה, רעולי פנים הציתו פעם נוספת את הקומה התחתונה במבנה המועצה. מאז הבחירות הוצת מבנה המועצה פעמיים נוספות. מדוברות כבאות מחוז צפון נמסר כי חוקר דליקות החל לחקור את נסיבות המקרה. 

לדברי עומר, הוא התריע בפני המשטרה כי יש סכנה בפתיחת הנקודה החדשה. "היה לי חשש שאחד המבנים יישרף... היו יותר מדי שאננים. עשינו מיגון לשני המבנים עם פח מחורר. בסוף הצליחו לשרוף את המבנה של הרווחה כליל", אמר.

בניין המועצה בטובא-זנגריה, החודש
בניין המועצה בטובא-זנגריה, החודש. עומר: "היה לי חשש שאחד המבנים יישרף... היו יותר מדי שאננים"צילום: גיל אליהו

ימים ספורים לאחר הבחירות המקומיות בסוף נובמבר, עלתה באש הקומה העליונה של בניין המועצה, וכעבור עוד כמה ימים ירו על ביתו של ראש המועצה החדש וזרקו במקום רימון. בחודש שלאחר מכן עלתה באש הקומה התחתונה של בניין המועצה. לפני כשלושה שבועות, עלו באש משרדי ההנהלה של אזור תעשייה סמוך, בו עומר תכנן לקיים את ישיבת המועצה הראשונה שלו. הישיבה התקיימה לבסוף במבנה תחנת המשטרה בראש פינה.

עומר נבחר לאחר 30 שנה - למעט חמש שנים של מועצה ממונה - שבהן כיהן כראש מועצה חוסיין אל-הייב.

בשיחה עם "הארץ" בנושא לפני כשבועיים אמר בכיר במשטרה כי בשנה שעברה נחנכה בטובא-זנגריה נקודת משטרה עם 24 שוטרים, מספר חריג ליישוב שיש בו 6,500 תושבים. אולם, הוא ציין כי "היה ברור שזה לא מספיק. הגדלנו והפעלנו כוח של 60 שוטרים רק בטובא". לדברי הבכיר, לפי הסטטיסטיקה יש במועצה כ-50 כתבי אישום ו-70 מעצרים עד תום ההליכים על כל אלף תושבים. "הפשיעה לא נבלמה", הוסיף, "אני לא יכול להכניס לכלא את כל תושבי טובא, ומי שנכנס, יוצא אחרי כמה חודשים. זה לא שינה את חומרת העבירות".

מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל רואה בחומרה כל מעשה אלימות ובריונות באשר הוא, ופועלת במישור הגלוי והסמוי בכדי למצות את הדין עם אותם עבריינים פורעי חוק. לצד חקירת כל מקרה פשיעה ואכיפה נחושה, המשטרה ביצעה ומבצעת כל העת מגוון פעולות לחיזוק בטחונו של הציבור המתגורר בכפר".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ