בניגוד להבטחותיו בתחילת הקמפיין, אסף הראל צפוי להתמנות לסגן ראש העיר ת"א

הראל הצהיר כמה פעמים שלא יישב עם חולדאי, אך סמוך לבחירות כבר אמר כי יצטרף אליו אם יובטחו לו תפקידים משמעותיים. בניגוד להבטחות, הראל הסכים לשבת עם הליכוד בקואליציה

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הראל ביום הבחירות, באוקטובר
בר פלג
בר פלג

יו"ר סיעת "אנחנו העיר", אסף הראל, צפוי להתמנות לסגן ראש העיר תל אביב. זאת במסגרת הסכם קואליציוני שמפלגתו צפויה לחתום עליו ביום ראשון עם ראש העיר רון חולדאי, שעומד בראש "סיעת תל אביב 1". המשא והמתן התנהל בשלושת החודשים האחרונים, והיום (שלישי) צפויה סיעתו של הראל לעדכן את פעיליה במהלך.

הראל הצהיר כמה פעמים שלא ישב עם חולדאי, וכי ילך לאופוזיציה. אולם, סמוך לבחירות החל הראל לשנות את עמדתו הציבורית, ואמר שיצטרף לחולדאי רק אם יובטחו לו תפקידים משמעותיים, בהם יו"ר ועדת התכנון והבנייה, וכן וסמכויות נרחבות ביפו ובדרום העיר. גורמים ב"אנחנו העיר" אמרו ל"הארץ" כי הרגישו לאורך המו"מ שיש פתיחות לשינוי ולקולות חדשים בעירייה.

במסגרת ההסכם ישנה התייחסות לפרויקט כיכר אתרים שאליו התנגד הראל, ולפיה הציבור ייקח חלק נרחב יותר בקבלת ההחלטות בתוכנית. כמו כן, הוחלט על הגדלת ההשקעה בשכבות המוחלשות בדרום תל אביב וביפו. עוד לפי ההסכמות, סגנו של הראל, אמיר בדראן, יהיה יו"ר משותף בוועדה לענייני יפו יחד עם אבו שחאדה מסיעת יאפא. מוריה שלומות תהיה יו"ר הוועדה לזכויות האדם.

חולדאי לאחר ניצחונו בבחירות, באוקטוברצילום: מוטי מילרוד

עם זאת, יו"ר ועד שכונת נווה שאנן, שולה קשת, חברת "אנחנו העיר", החליטה בתמיכת סיעתה כי לא תיכנס לקואליציה אך תישאר חלק מהסיעה. לדבריה, היא לא מוכנה להסתפק בהצהרת הכוונות של העירייה ללא התחייבות קונקרטית. הסיעה צפויה לפעול עמה בצורה מאוחדת בשנים הקרובות. "לאחר התלבטות כנה לאורך כל תקופת המו"מ, הבנתי שלא אוכל להרים את ידי במועצה ולהצביע נגד המצפון שלי, או להיכנס לקואליציה על בסיס הבטחות אך ללא סמכויות ביצועיות וללא התחייבות העירייה לשינוי אמתי ולו באחד מהסעיפים של מסמך הדרישות שלנו", מסרה קשת. "אני דבקה בהתחייבותי להיאבק למען עיר צודקת יותר, ולכן הגעתי למסקנה שבמצב הנוכחי, אוכל לעשות זאת טוב יותר מספסלי האופוזיציה".

כעת מונה קואליציית חולדאי את סיעות יש עתיד, הליכוד, יאפא, חילונים-ירוקים, מאמינים (אגודה והבית היהודי), מרצ ואנחנו העיר. זאת על אף שהראל הצהיר בעבר כי לא יישב עם ארנון גלעדי, יו"ר סיעת הליכוד בתל אביב, עקב קמפיין הבחירות שלהם בעיר. יחד עם סיעתו של חולדאי, מדובר ב-20 חברי מועצה מתוך 31. חברי האופוזיציה הם סיעת רוב העיר של אסף זמיר וציפי ברנד, סיעת ש"ס וסיעת הגמלאים – שצפויה להיכנס לקואליציה בהמשך.

זמיר ביום הבחירות, באוקטוברצילום: מוטי מילרוד

לפני כשבועיים נערכה פגישה ראשונה בין חולדאי וזמיר, סגנו לשעבר שהתמודד מולו על ראשות העיר. מאז אוקטובר שרר נתק בין השניים, וגורמים בסביבת חולדאי אמרו כי הוא נפגע אישית. לדבריהם, ראש העיר אף אמר כי יהיה מוכן לתת לסיעתו של זמיר שתי משרות של סגן ראש העיר – ובלבד שזמיר לא יכהן באף אחת מהן.

בעת האחרונה התנאי התחלף לכך שזמיר יוכל לכהן כסגן, אך רק בעוד כמה חודשי "עונש". מנגד, בסביבת רוב אומרים שהסיבה שהסיעה לא מתכוונת להכנס לקואליציה הנוכחית לא קשורה להתנגדותו של חולדאי אלא לעמדות שלהם. עוד הם טוענים כי עקב היכרותם רבת השנים עם המערכת והדרג הפקידותי בעירייה, הם צפויים לתפקד כאופוזיציה קשה לחולדאי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ