מחריפים שיבושי השביתה בחיפה: לא יתקיימו לימודים בבתי הספר היסודיים

מזכ"לית ההסתדרות הודיעה שנוצר מצב תברואתי "בלתי נסבל" במוסדות החינוך, והם לא יפעלו החל ממחר. זהו יומה השני של השביתה הכללית בחיפה, בשל סכסוך בין ועד העובדים לראשת העיר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערימות זבל בחיפה, היום

השיבושים בחיפה עקב שביתת עובדי העירייה מחריפים: הסתדרות המורים הודיעה היום (חמישי) כי בתי הספר היסודיים בעיר יושבתו החל ממחר, כיוון שלא ניתן לקיים את הלימודים ללא שירותי תברואה. השביתה של עובדי עיריית חיפה החלה אתמול, בשל סכסוך עם ראשת העיר עינת קליש רותם.

בוועד העובדים של העירייה אומרים כי הם מוחים על פיטוריהם של 24 עובדי תברואה זמניים ללא הודעה מוקדמת, ועל התנגדות העירייה לקלוט 60 עובדים נוספים. קליש רותם התנצלה בפני התושבים וכתבה בחשבון הטוויטר שלה "זו האחריות שלי. הבטחתי להוריד את הארנונה שהיא הכי גבוהה בארץ וזה מחייב להפסיק לנפח את המנגנון העירוני בג'ובים. המחיר: הוועד נלחם בי ואתם משלמים את המחיר".

כל עובדי העירייה שובתים, למעט עובדי החינוך המיוחד והמרכז הרפואי בני ציון. גם גני הילדים לא נפתחו, כיוון שהסייעות שובתות. במהלך השביתה חסם ועד העובדים את הכניסה לבניין העירייה בשתי משאיות זבל.

בתחילת השבוע טען יו"ר ועד העובדים, דוד וקנין, כי עובדי התברואה שפוטרו היו מי שהופקדו על פינוי האשפה מבניין מגוריה של ראש העיר. "שתרגיש מה זה כשלא מפנים זבל", אמר וקנין. "אין לנו כוונה להעניש את כל תושבי העיר, אבל אנחנו רוצים לעדכן את ראש העירייה כי עובדי הזבל שפוטרו בלי התראה הם אלה שהיו מופקדים על פינוי האשפה ליד ביתה. הם חסרים במערכת". בהודעה שפרסם וקנין נכתב: "חווינו התקפה חסרת רסן מצד ראש העיר נגד עובדי העירייה, דבר שלא הותיר לנו כל ברירה אלא לפעול בכל הכוח כדי לשמור על כבודנו ועל ביתנו".

קליש רותם אחרי ניצחונה, באוקטוברצילום: רמי שלוש

עוד אמר ראש הוועד: "חשוב לנו להבהיר שכל מה שאנחנו מבקשים זה לשמור על הקיים ללא פגיעה בציבור העובדים ותנאי העסקתם". בוועד ציינו כי הם "דורשים מראש העיר לטפל בנושאי הקביעות של עובדים זמניים בתום חמש שנות עבודה, מילוי מחסור בסייעות, מלוות, עובדי תברואה ובתפקידים נוספים שלא מאוישים".

במכתב ששלחה היום מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד לראשת העיר ולמשרד החינוך, הודיעה כי לא תאפשר לימודים במוסדות החינוך בעיר מהיום ואילך. "בשל השביתה נוצר מצב בלתי נסבל במוסדות החינוך, כאשר הפסולת נערמת והמצב התברואתי וההיגייני התדרדר לכדי סכנה לבריאותם של התלמידים", כתבה בן דוד לקליש רותם ולמנהל מחוז חיפה במשרד החינוך סער הראל. לפי המכתב, המורים יגיעו מחר למוסדות החינוך, אך לא יקיימו לימודים ולא יאפשרו כניסת תלמידים. במוסדות החינוך המיוחד יתקיימו הלימודים כרגיל. לפי שעה, גם בתי הספר התיכוניים ימשיכו לפעול כסדרם. 

לפי הודעת העירייה, "הצהרונים בגני הילדים והמועדוניות בבתי הספר היסודיים יפעלו כרגיל, להוציא המועדוניות הבאות המופעלות על-ידי עובדי עירייה בבתי הספר היסודיים". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ