לראשונה, תחבורה ציבורית פעלה בטבריה בשבת

שבוע לאחר הכרזת ראש העיר רון קובי, קו האוטובוס של עמותת "נוע תנוע" עבר בין שכונות העיר והטיילת. "רוצים שוויון זכויות, נמאס מהכפייה החרדית והדתית", אמר קובי

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נוסעים בקו האוטובוס בטבריה, היום
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

לראשונה, קו אוטובוס עירוני פעל במהלך השבת בטבריה. ההחלטה להפעיל את הקו התקבלה בשבוע שעבר על ידי ראש העיר רון קובי, בשיתוף עם עמותת "נוע תנוע – תחבורה בשבת". הקו עבר בין שכונות העיר והטיילת, שם נערכות בשבועות האחרונים פעילויות בשבת מטעם העירייה.

באוטובוס נסעו תושבים מהעיר, בהם ראש העיר עצמו וגם אנשי "נוע תנוע". "רוצים שוויון זכויות, נמאס מהכפייה החרדית והדתית", הכריז קובי, שתקף את שר הפנים אריה דרעי ואמר כי הוא "צריך ללכת הביתה".

ראש עיריית טבריה רון קובי ליד קו האוטובוס, היוםצילום: גיל אליהו

נועם תל ורד מעמותת "נוע תנוע" אמרה כי "אנחנו פה כחלק משיתוף פעולה שאנחנו עושים עם עיריות להפעלת תחבורה ציבורית בשבת. הפרויקט בטבריה הוא פיילוט שאנחנו מאוד מתרגשים לקראתו, ומקווים שיהיה לו המשך". בעמותה אמרו כי הקו מצטרף לקווים שהעמותה מפעילה בשנים האחרונות באופן עצמאי בתל אביב, רמת גן, גבעתיים ובאר שבע, אשר מסיעים כ-9,000 בני אדם.

יו"ר העבודה אבי גבאי בירך על הפעלת התחבורה הציבורית בשבת, ואמר כי מדובר בצעד חברתי וכלכלי צודק: "הגל הזה מתעורר בכל הארץ. מאות אלפי אזרחים לא מוכנים לשלם אלפי שקלים על מוניות או להישאר בעוצר בבתים. זה מה שיקרה בערים חילוניות נוספות. השבת זה קרה לראשונה בעיר טבריה, וזה יתפשט לערים נוספות".

מאז היבחרו לראשות העיר, פעל קובי ליזום אירועים בשבת. כך, הביא בשבתות משאיות עמוסות שלג מהחרמון לטיילת בעירו. העלייה במספרם של החרדים בטבריה הביאה להשבתת העיר כמעט לחלוטין בסופי השבוע, ופעולותיו של קובי עוררו זעם בציבור החרדי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ