אתר הבנייה שממנו נפל מוט ברזל על תלמידה נקנס בעבר על ליקויי בטיחות

חברת "ששט עבודות בניין בע"מ" נקנסה לפני חודשיים בעשרות אלפי שקלים בגין ליקויים באתר. בת ה-15 שנפצעה עדיין מאושפזת במצב קשה. שני פועלים שעוכבו לחקירה שוחררו בתנאים מגבילים

לי ירון
לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אתר הבנייה בירושלים בו נפצעה נערה מנפילת מוט, שלשום
אתר הבנייה בירושלים בו נפצעה נערה מנפילת מוט, שלשום. שני חשודים עוכבוצילום: אמיל סלמן

קנס כספי של עשרות אלפי שקלים הוטל לפני כמה חודשים על "ששט עבודות בניין בע"מ", החברה הקבלנית שמאתר בנייה שלה בירושלים נפל שלשום (חמישי) מוט ברזל על ראשה של בת 15, בעת שהיתה בבית הספר. התלמידה עדיין מאושפזת במצב קשה. הקנס ניתן לחברה בשל ליקויי בטיחות, ועל אתר אחר שלה בעיר הוטל צו בטיחות, שמהווה דרישה לטיפול בסכנה בטיחותית.

האירוע התרחש בסביבות השעה 13:30 בחצר תיכון הסמוך לאתר פרויקט "ישיבת פאר השלום" ברחוב דוד ילין בירושלים. הנערה פונתה לבית החולים הדסה עין כרם כשהיא מורדמת ומונשמת. לאחר התקרית המשטרה עצרה שני פועלי בניין כבני 20 שעבדו באתר.

אתר הבנייה בירושלים בו נפצעה נערה מנפילת מוט, שלשוםצילום: אמיל סלמן

המשטרה ביקשה אתמול מבית משפט השלום בירושלים להאריך בחמישה ימים את מעצרם של השניים, שנחקרו בחשד לרשלנות. לדברי המשטרה, השניים ברחו מאתר הבנייה לאחר התקרית בעקבות זעמם של המורים, השכנים וההורים של הנערה. בית המשפט שחרר אותם בתנאים מגבילים. השופט אוהד גורדון קבע כי הם נתנו הסבר סביר לחשש שלהם, וכי הם עזבו את המקום לאחר ששמעו צעקות. בנוסף, השופט לא השתכנע כי הם היחידים שהיו יכולים לפעול ברשלנות ולגרום לנפילת המוט, וקבע כי "בשים לב לתמונת הראיות שאינה מצביעה על מגע של מי מהמשיבים עם המוט שנפל או עבודה עמו, איני סבור כי החשד הסביר הוא בעוצמה המצדיקה המשך מעצר". כמו כן, שוחררו מנהלי עבודה ופועלים אחרים, בהתייעצות עם הפרקליטות.

עו"ד ריאד סוואעד, שמייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את אחד הפועלים, אמר כי "הוא משתף פעולה עם המשטרה ומכחיש את החשדות. לצערנו הרב, אנו עדים בשנים האחרונות למספר רב של תאונות עבודה שגובות קורבנות רבים מקרב פועלי הבניין. מצער שבמקום שהמדינה תטפל בבעיה ותגביר את הפיקוח והאכיפה באתרי הבנייה, בוחרים בדרך הקלה של מעצרי פועלי הבניין שמסכנים את חייהם באתרים".

בשנה שעברה נהרגו שלושה עוברי אורח מפעילות אתרי בנייה, כשבמספר מקרים נוספים אחרים נפצעו קשה, מנפילת מטענים או קרשים מגובה, מקריסת מנוף נייד ומקריסת קיר מפגיעת מנוף.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ