שעון קיץ 2019: זכרתם להזיז שעה אחת קדימה?

בשעה 2:00 לפנות בוקר הוזזו המחוגים קדימה לשעה 3:00. שעון קיץ 2019 יהיה בתוקף עד 27 באוקטובר. ברוב הטלפונים השעה מתעדכנת אוטומטית, אך ליתר ביטחון ניתן להפעיל עדכון שעה ידני

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שעון קיץ 2019: בשעה 2:00 בלילה שבין חמישי לשישי יש לכוון את השעונים שעה אחת קדימה
הארץ

שעון הקיץ התחיל הלילה (שישי) בישראל: בשעה 2:00 בלילה הוזזו המחוגים שעה אחת קדימה לשעה 3:00. שעון הקיץ יהיה בתוקף עד 27 באוקטובר.

ב-2013 אישרה הכנסת את הארכת שעון הקיץ והתאמתו לאירופה. שעון הקיץ חל מיום שישי שלפני יום ראשון האחרון של חודש מארס ועד יום ראשון האחרון של חודש אוקטובר.

המרינה באשקלון, אתמולצילום: אליהו הרשקוביץ

כך יש לכוון את השעון בסמארטפון

בעלי טלפונים סלולריים שלא מכוונים על "זמן רשת אוטומטי" או משתמשים שאינם בוטחים במנגנון העדכון האוטומטי יכולים לעדכן את השעה במכשיריהם באופן ידני. גם לאחר המעבר להגדרה ידנית, תמיד ניתן להשיב את המכשיר הנייד למצב סנכרון אוטומטי של התאריך והשעה.

אנדרואיד

תפריטי האנדרואיד משתנים בין דגם לדגם, אך על פי רוב הגדרות השעה יימצאו בתפריט ההגדרות הכללי של המכשיר או בתוך הגדרות השעון.

בתפריט ההגדרות (Settings) יש ללחוץ על "תאריך ושעה" (Date & Time). כעת יש לבטל את האפשרות של תאריך ושעה אוטומטיים (Automatic date and time). לאחר מכן יש לבחור את אזור הזמן המתאים (Time Zone) – ירושלים – ולכוון ידנית את השעה והתאריך.

אייפון

בתפריט ההגדרות (Settings) יש ללחוץ על "כללי" (General). יש לבחור ב"תאריך ושעה" (Date & Time) ולבטל את האפשרות של "כיוון אוטומטי" (Set Automatically). כעת יש ללחוץ על אזור הזמן המתאים ולכוון את השעון ידנית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ