יאיר נתניהו: המשתתפים בטקס הזיכרון המשותף - משפחות שכולות "חולות רוח"

אתמול בג"ץ הפך את החלטת ראש הממשלה והורה למדינה לאפשר למאה פלסטינים להיכנס לישראל כדי להשתתף בטקס. נתניהו: "הם חולי רוח על פי כל סטנדרט אנושי בסיסי משחר ההיסטוריה"

לוגו הארץ צרוב צריבה
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר נתניהו בבית משפט השלום בתל אביב, בדצמבר
לוגו הארץ צרוב צריבה
הארץ

שעות לפני ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, כינה חלק מהמשפחות השכולות "חולות רוח". נתניהו התייחס בדבריו למשפחות שביקשו להשתתף בטקס יום הזיכרון המשותף לישראלים ולפלסטינים.

"אתם השמאלנים משתמשים בתור תירוץ במיעוט זעיר של משפחות שכולות חולות רוח שמעוניינת ב'טקס' הזה, ומתעלמים מרוב מוחלט של המשפחות השכולות שרואות בכך ביזוי זיכרון יקיריהם", צייץ היום (שלישי) בנו של ראש הממשלה. "אז אם התירוץ שלכם הוא שאסור לבקר את הטקס בגלל 'משפחות שכולות', הנה אני בא בתור משפחה שכולה ואומר תתביישו". עוד הוא כתב ש"אני מבין שכל המשפחות השכולות השמאלניות בארץ משתתפות בטקס הבזוי לזכר מחבלים היום?", ו"הם אכן חולי רוח על פי כל סטנדרט אנושי בסיסי משחר ההיסטוריה".

נתניהו צייץ גם כי "'המשפחות השכולות' מהצד הפלסטיני זה משפחות של מחבלים! מתי יום השואה האלטרנטיבי לזכר הקורבנות היהודים ומיליוני החיילים הגרמנים שנהרגו במלחמה? אתם איבדתם כל צלם אנוש".

אתמול הורה בג"ץ למדינה לאפשר למאה פלסטינים להיכנס לישראל כדי להשתתף בטקס הזיכרון המשותף בפארק הירקון בתל אביב, שייערך הערב. בכך, הפך את החלטת נתניהו שלא לאפשר לפלסטינים להיכנס לטקס. נתניהו כתב בטוויטר בתגובה כי "ההחלטה של בג"ץ שגויה ומאכזבת. אין מקום לטקס זיכרון שמשווה בין דם בנינו לדמם של מחבלים".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ