גופת עגל נשטפה לחוף בת"א; כנראה שנפלה מספינה שהובילה משלוחים חיים

הגופה נסחפה לחוף הצוק לעיני עשרות רוחצים. לפי נתוני עמותת אנימלס, בשנה שעברה הובאו לישראל 685 אלף עגלים וטלאים למטרות שחיטה

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוחצים בחוף בתל אביב בוחנים את גופת העגל, היום
ניר חסון
ניר חסון

גופת עגל נשטפה היום (שבת) לחוף הצוק בתל אביב לעיניהם של עשרות רוחצים. ככל הנראה מדובר בעגל שהושלך מספינה המביאה עגלים חיים לפיטום ושחיטה בישראל. בשעות אחר הצהריים הבחינו רוחצים בחוץ הצוק בגופת העגל. "בן אדם הולך בשבת לים עם המשפחה שלו, ורואה פרה מתה. סירחון נורא", אמר אור קרן שבילה בחוף באותה שעה ואף צילם את הגופה. "למה זורקים פרות לים, ולמה ילדים צריכים לראות את הדברים האלה?".

מדי שנה מיובאים לישראל מאות אלפי בעלי חיים במשלוחים חיים. על פי נתונים שנמסרו לעמותת אנימלס (לשעבר אנונימוס) בשנה שעברה, המשלוחים החיים הגיעו לשיא כאשר 685 אלף עגלים וטלאים הובאו לארץ - עלייה של 37% לעומת 2017. זאת, למרות הצהרות שר החקלאות אורי אריאל כי יפעל לצמצום המשלוחים החיים. בתיעוד שעשו מתנדבי אנימלס על אוניות משלוחים חיים מאוסטרליה תועדה פרקטיקה של השלכת כבשים שמתו על הסיפון אל המים. אולם, לא ידוע אם ישנה פרקטיקה דומה גם בנוגע לעגלים. 

מעמותת אנימלס נמסר: "בעלי החיים במשלוחים החיים מובלים בצפיפות מחרידה, מתבוססים בצואה ובשתן של עצמם. רבים חולים ופצועים, חלקם מושלכים לים, ואין שום דרך לדעת אם הושלכו לים לאחר שמתו בייסורים או כשהם עדיין נושמים את נשמותיהם האחרונות. ישראלים רבים רואים את זוועות המשלוחים החיים ובוחרים להוציא את הבשר מהצלחת, אולם אפילו אלו שעדיין אוכלים בשר מתנגדים למשלוחים החיים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ