הושגה שליטה על השריפה באזור ירושלים; התושבים הורשו לשוב לבתיהם

השריפה פרצה ליד המושב אבן ספיר ותושבים באזור פונו מבתיהם. במקביל, שריפה פרצה גם באזור ליפתא שבמערב ירושלים, וכביש מנחם בגין בעיר נחסם לתנועה

אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צוותי כיבוי באזור אבן ספיר, היום
אהרן רבינוביץ

תושבים פונו היום (שלישי) מהמושבים אבן ספיר, אורה ועמינדב שבאזור ירושלים בשל שריפת חורש שהחלה ליד אבן ספיר, והתפשטה לכיוון בתי מגורים. שישה מטוסים ו-16 צוותי כיבוי פעלו בשטח, ומכיבוי האש נמסר כי הושגה שליטה על הלהבות וכי התושבים הורשו לשוב אל הבתים. לפי ההודעה, "הפעילות תימשך אל תוך הלילה, עד לכיבוי סופי של השריפה". במקביל, שריפה פרצה באזור ליפתא שבמערב ירושלים. כביש מנחם בגין בעיר נחסם לתנועה משדרות גולדה ועד הכניסה לעיר בשני הכיוונים עד לסיום פעולות הכיבוי.

מטוס כיבוי באזור אבן ספיר, היוםצילום: אמיל סלמן
לוחם אש באזור אבן ספיר, היוםצילום: אמיל סלמן

בתוך כך, שריפה פרצה במחסן תעשייתי בקיבוץ עין צורים שליד קרית מלאכי המשמש כאתר למילוי גז, ומאוחסנים בו חומרי ניקוי ובלוני גז מזגנים. על פי דיווחים, במקום נשמעו פיצוצים רבים. כוחות הכיבוי דיווחו כי במקום ישנו גג אזבסט, ויש חשש לקריסתו. לא ידוע על נפגעים בשריפה, וכוחות הכיבוי מסרו כי הושגה שליטה על האש.

גל שריפות פקד את ישראל לפני כשבועיים, כילה יותר מ-15 אלף דונמים של שטחים פתוחים ויער, והסב נזק לעשרות מבנים. היישוב מבוא מודיעים שליד מודיעין-מכבים רעות ספג את הנזק הקשה ביותר, כש-50 מבתיו ניזוקו ו-40 מתוכם נשרפו כליל. ביער בן שמן שליד היישוב נשרפו 10,000 דונמים - המהווים כ-40% מהיער - מתוכם כ-3,000 דונמים של חורש ויער. בשריפה שפרצה באזור קיבוץ הראל, ניזוקו כעשרה מבנים שחלקם נשרפו כליל, ושטח של כ-5,000 דונמים עלה באש. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ