תושבי נצרת עילית יצביעו היום האם לשנות את שמה של העיר

העירייה טוענת כי כי שם העיר הנוכחי יוצר בלבול בינה לבין נצרת: "כדי שהזוגות הצעירים והמשפחות יגיעו לעיר, צריך לארוז את המוצר בצורה יפה". ועדת השמות הממשלתית אישרה במארס את שינוי השם ל"נוף הגליל"

נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נצרת עילית, בשנה שעברה
נעה שפיגל

בנצרת עילית מתקיים היום (שלישי) משאל תושבים בשאלה האם לשנות את שמה של העיר. הקלפיות, שנפתחו בשעה 10:00 וייסגרו ב-20:00, הוצבו בעשרה מוקדים, וכל תושב העיר מגיל 17 יוכל להצביע בהן.

במארס האחרון אישרה ועדת השמות הממשלתית את שינוי שמה של העיר ל"נוף הגליל", ועתה התושבים יכריעו בשאלת השינוי. סטודנטים וחיילים שלא ינכחו היום בעיר יוכלו להצביע ביום שישי בקלפי שתוצב בבית העירייה, ומחר ומחרתיים תעבור קלפי ניידת במקומות העבודה הגדולים בעיר. זו אינה הפעם הראשונה שהנושא עלה על הפרק, שכן גם ראש העיר הנוכחי רונן פלוט וגם קודמו שמעון גפסו פעלו לשינוי השם.

נצרת עילית, בשנה שעברהצילום: גיל אליהו

העירייה מסבירה את הסיבות לשינוי שם העיר בכך שנצרת עילית מעולם לא קיבלה שם משלה, ובישיבת הממשלה שבה הוכרז על הקמתה במארס 1959 עלו כמה הצעות לשם העיר, אך נקבע כי תתקבל החלטה במועד מאוחר יותר.

בהודעה ששלחה העירייה נכתב עוד כי השם הזמני נעוץ בקרבה הגיאוגרפית לנצרת. "השם יצר בלבול בין שתי הערים. התוצאה של הבלבול: רוב תושבי מדינת ישראל סבורים כי נצרת עילית היא שכונה של העיר נצרת. גם שרים, חברי כנסת ואפילו ראש ממשלה ונשיא המדינה טועים וקוראים לעיר נצרת. תפיסת העיר כשכונה של נצרת פוגעת ביכולת לייצר זהות לעיר, מיתוג ושייכות", נכתב בהודעה.

עוד נכתב בהודעת העירייה כי מאפייניה – הנוף מסביבתה, מיקומה בלב הגליל, האוויר הנקי בשל גובהה הטופוגרפי – "לא באים לידי ביטוי בשמה, וכעת, עם המיתוג מחדש, יבואו". עוד הוסיפה כי כל ראשי העיר הקודמים ניסו לשנות את שמה, ללא הצלחה. "על מנת שהזוגות הצעירים והמשפחות יגיעו לעיר מכל רחבי הארץ, לא מספיק להשביח את המוצר, צריך גם לארוז אותו בצורה יפה ולהעניק לו שם. סוף סוף. נוף הגליל".

זו אינה הפעם הראשונה שבה מחליפים שם של רשות. בשנה שעברה שונה שמה של המועצה האזורית שדות לוד לשדות דן, וב-2008 שונה שמה של המועצה האזורית בקעת בין שאן לעמק המעיינות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ