שלושה פלסטינים נפצעו בעימותים עם המשטרה במזרח ירושלים

משטרת ירושלים והעירייה מבצעות פעילות יזומה בעיסאוויה זה כשבוע. לדברי תושבי הכפר, מדובר בענישה קולקטיבית בתגובה לידויי אבנים. תושב המקום: "המפקד אמר שכל עוד יש אבן אחת המשטרה תישאר בכפר"

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שוטרים בעיסאוויה, היום
ניר חסון

שלושה פלסטינים נפצעו היום (רביעי) במהלך עימותים עם שוטרים שנכנסו לפעילות יזומה בכפר עיסאוויה במזרח ירושלים. בעימותים נפצעו שני גברים ואשה, והם פונו לקבל טיפול רפואי. לפחות נער אחד נעצר.

משטרת ירושלים והעירייה מבצעות פעילות בעיסאוויה זה כשבוע. בכל יום אחר הצהריים נכנסים לכפר כוחות משטרה גדולים ומחלקים דו"חות שונים, בין היתר על אי-תקינות כלי רכב. לדברי התושבים, הפעילות היא מעין ענישה קולקטיבית בתגובה לידויי אבנים מצד ילדים, והיא משבשת קשות את חייהם.

"המפקד אמר שכל עוד יש אבן אחת המשטרה תישאר בכפר, עד שירימו דגל לבן", סיפר תושב הכפר, עומאר עטיה. "קשה לתאר את מה שקורה. הם נכנסים ומתחילים לחלק דוחות, פה על ראי ושם על צמיג. אנשים מפחדים לצאת מהבית, כל החנויות סגורות כבר שבוע".

היום נאספו כמה פעילים מקומיים וחברי הנהגת הכפר כדי לדון בנושא, כאשר שוב נכנס לכפר כוח משטרה גדול. הפעילים ניסו להתקרב למקום ואחד מהם, מוחמד אבו חומוס, התעמת עם השוטרים. הוא נדחף, נפצע בראשו ואיבד את ההכרה לזמן קצר. הוא פונה לטיפול רפואי בבית החולים הדסה בהר הצופים. אחיו של אבו חומוס נפגע באפו והועבר לקבלת טיפול. אשה נוספת נפגעה מגז מדמיע ופונתה לקבלת טיפול רפואי על ידי הסהר האדום.

מהמשטרה נמסר כי "משטרת ישראל מבצעת אכיפה למניעת עבירות מסכנות חיים בכל רחבי העיר, ובתוך כך ממקדת פעילותה במוקדים השונים בהם ישנם ריבוי עבירות לצד פעילות הסברה, והכל במטרה לשמור על חייהם של התושבים ולשנות את תרבות הנהיגה ונורמות הציות לחוק".

עוד נמסר כי "כל ניסיון להציג אכיפה לגיטימית המונעת תאונות דרכים ושומרת על חייהם של התושבים באור אחר, פסול וחוטא לאמת. צר לנו שיש אנשים שבמקום להישמע לשוטרים ולבחור בדרך של נהיגה בטוחה, בוחרים דווקא ליידות לעבר השוטרים אבנים וחפצים ולהתעמת עמם במטרה למנוע את פעילותם. משטרת ישראל תמשיך לפעול ולאכוף את חוקי התעבורה בכל זמן ובכל מקום, ובד בבד תפעל בנחישות נגד אלו המנסים לשבש את פעילות המשטרה ולפגוע בשוטרים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ