עובד נהרג בנתב"ג מנפילת מלגזה במוסך ואחר נפצע קשה

לפי הקבוצה למאבק בתאונות בניין ותעשייה, הוא ההרוג ה-42 השנה בתאונות עבודה, לעומת 30 בתקופה המקבילה אשתקד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זירת התקרית בנתב"ג, היום

עובד בנתב"ג נהרג הבוקר (ראשון) מנפילת מלגזה במוסך ואחר נפצע קשה. לפי המשטרה, מלגזה של חברת מטענים נפלה ממתקן הרמה בשטח השדה, ופגעה בשני העובדים. המשטרה פתחה בחקירה בשיתוף משרד העבודה. לפי הקבוצה למאבק בתאונות בניין ותעשייה, הוא ההרוג ה-42 השנה בתאונות עבודה, לעומת 30 בתקופה המקבילה אשתקד.

פרמדיק מד"א משה גלבשטיין וחובש רפואת חירום משה גבאי סיפרו כי כשהגיעו למקום ראו שני גברים כבני 60 מחוסרי הכרה לאחר שנפגעו מחפץ כבד שנפל עליהם. לדבריהם, "אחד הפצועים נלכד מתחת לחפץ הכבד, ותוך כדי חילוצו הענקנו לו טיפול רפואי שכלל פעולות החייאה. מצבו היה קריטי ונאלצנו לקבוע את מותו". לפי מד"א, "הפצוע השני סבל מפגיעה רב מערכתית, ולאחר טיפול רפואי במקום, הוא פונה לבי"ח תל השומר כשמצבו קשה והוא מורדם ומונשם".

הדס תגרי, מנהלת הקבוצה למאבק בתאונות בניין ותעשייה, אמרה: "היפגעות העובדים באתרי העבודה בישראל בתאונות עבודה בכלל ענפי התעסוקה הולכת וגוברת זאת השנה השנייה ברציפות. 'הקבוצה למאבק בתאונות בניין ותעשייה' קוראת להסתדרות החדשה ולעומד בראשה לשים את בטיחות העובדים בכלל אתרי העבודה על ראש סדר יומה, להקים אגף ייעודי לקידומה, ולהשקיעה את משאביה הניכרים להבטחת שלומם של העובדים בישראל".

מ"קו לעובד" נמסר בעקבות התאונה: "יחידת פלס שהוקמה בתחילת השנה, בשותפות המשטרה ומשרד העבודה, הוקמה לשם חקירת תאונות עבודה. עם זאת על פי המידע שבידינו ושפורסם על ידה, עד כה חקרה שלוש תאונות עבודה בלבד. על היחידה ליישם את המטרה שלשמה הוקמה ולקדם הליכי חקירה שיובילו להליכי מיצוי דין, שבפועל אינם מתרחשים. כל עוד לא יינתן הדין, עובדים ימשיכו להיהרג כאשר כל שעשו היה לצאת לעבודתם לפרנס את משפחתם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ