דליפת האמוניה בעכו: נפתחו תחנות הרכבת והרחובות שנחסמו באזור

כוחות הכיבוי הודיעו כי הצליחו להשתלט על הדליפה במפעל יוניליוור בעיר, שממנה נפגעו שלוש נשים. במשך כמה שעות נדרשו תושבים ברדיוס של 150 מטרים להסתגר בבתיהם

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כוחות כיבוי מחוץ לקניון עזריאלי בעכו שפונה עקב דליפת אמוניה ממפעל יוניליוור הסמוך, היום
נעה שפיגל
נעה שפיגל

שלוש נשים פונו היום (חמישי) מקניון עזריאלי בעכו לבית החולים בשל דליפת אמוניה במפעל יוניליוור הסמוך. הדליפה החלה בשעות הצהריים, ולקראת הערב מסרה המשטרה כי מקור הדליפה אותר וכי הסכנה הוסרה.

בעקבות הדליפה סגרה תחילה המשטרה את תחנות הרכבת עכו ונהריה. בנוסף, במשטרה ובשירותי הכבאות הנחו את התושבים המתגוררים ברדיוס של 150 מטרים ממקור הדליפה להסתגר בבתיהם, וחסמו לתנועה רחובות סמוכים. סביב השעה 18:00 הודיעה המשטרה על חזרה לשגרה.

נפגעים מהדליפה, היום בקניון עזריאלי בעכוצילום: רמי שלוש
אזרחים מפונים מקניון בעכו בשל דליפת אמוניה ממפעל סמוך

לפי מכבי האש, הדליפה נגרמה ככל הנראה מערבוב אמוניה עם שמן והתאדות התמיסה אל מחוץ למפעל. צוות מד"א טיפל בשלוש נשים בשנות ה-30 לחייהן שהתלוננו כי הן מרגישות סחרחורת וצריבה בעיניהן, ומצבן הוגדר קל.

במארס 2012 אירעה דליפת אמוניה באותו מפעל, וגם אז פונה הקניון הסמוך ונחסמו צירי תנועה באזור. צוות המפעל השתלט אז על הדליפה ולא היו נפגעים. צוות המשרד להגנת הסביבה שהגיע למקום לא מצא אמוניה באזור.

הקניון נחנך כמה חודשים לפני הדליפה. הצעד עורר מחלוקת בשל התנגדות המשרד להגנת הסביבה לבניית מבנה ציבור סמוך למיכל האמוניה, המאחסן עד 17 טון מהחומר הרעיל, הנדרש למתקני הקירור. בין הקניון למיכל מפרידה סמטה ברוחב שישה מטרים, זאת בניגוד להמלצת המשרד להגנת הסביבה להרחיק מבני ציבור כמאה מטרים מריכוז חומרים מסוכנים. עיריית עכו אישרה את פתיחת הקניון בטענה כי המפעל פועל כבר כמה שנים בלב האזור הצפוף.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ