המשטרה חזרה בה מדרישתה להציב גדר בגובה שני מטרים באירוע גאווה בבת ים

לאחר שהמארגנים מחו על דרישות האבטחה המחמירות שהוערכו בעשרות אלפי שקלים, החליטו במשטרה להתיר את קיום האירוע ללא התנאים שהציבו בתחילה. לפי גורם המעורה בנושא, הדרישות בוטלו לאחר הערכת מצב מחודשת

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מצעד הגאווה בבאר שבע, בשבוע שעבר
בר פלג
בר פלג

המשטרה ביטלה את דרישותיה ממארגני אירוע גאווה בבת ים, שאמור להיערך בשבוע הבא, בהן הצבת גדר בגובה שני מטרים סביב מתחם האירוע ולשכור מאבטחים. זאת לאחר שהמארגנים מחו על הדרישות שהוערכו בעשרות אלפי שקלים ואמרו כי אין ביכולתם לעמוד בכך. 

עיריית בת ים אינה מממנת את האירוע, הנערך זו השנה השנייה, והוא נתמך בסיוע גופים פרטיים - בהם האגודה למען הלהט"ב וחברת מועצת העיר קטי פיאסצקי-מורג מסיעת מרצ בעיר. האירוע, שאמור להיערך ברחבת העירייה, לא יכלול מצעד וישלב הפעלות לילדים. המשטרה דרשה מהמפגינים בתחילה להציב שישה בודקים, ארבעה סדרנים ומגנומטרים באירוע, אך כעת כאמור חזרה בה.

גורם המעורה בנושא אמר ל"הארץ" כי השינוי בדרישה להציב גדרות לא היה בעקבות המחאה אלא לאחר שמפקד מרחב איילון הנכנס, נצ"מ יגל פינק, ביצע הערכת מצב נוספת תוך התחשבות בכלל השיקולים, לרבות תמונת המצב העדכנית.

עו"ד רוני פלי מהאגודה לזכויות האזרח, שפנתה למשטרה קודם לביטול בניסיון להסיר את המגבלות, בירכה על ההחלטה ואמרה: "אירועי חודש הגאווה הם אירועי מחאה לכל דבר ועניין, וככאלה על המשטרה לשאת בעלויות האבטחה. לא יעלה על הדעת שהזכות להפגין תהיה שמורה לבעלי ממון בלבד". פיאסצקי-מורג הוסיפה: "ביום שלישי נממש את זכותנו הדמוקרטית ונקרא לקידום זכויות הקהילה הגאה".

אוהד חזקי, מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב, הדגיש כי "הקהילה הגאה בישראל תצעד בכל עיר, ברחוב המרכזי, לאור היום - בכל מקום בארץ וגם בבת ים, עד שנגיע לשוויון מלא. בת ים תיצבע בצבעי הקשת, השוויון והסובלנות. אנחנו קוראים לכל הציבור להגיע לאירוע הגאווה בבת ים ולחזק את רוחות השינוי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ