ישיבת מועצת העיר חיפה הופסקה בשל מהומה שעוררו דגלוני גאווה שהוצבו בחדר

הדגלונים הובאו במחאה על תגובת ראשת העיר לתלונה על ספרנית, שהציבה דגלון בעמדתה ונדרשה "לנהוג ברגישות". קליש-רותם החליטה בעקבות המהומה להפסיק לשדר את ישיבות המועצה

נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חבר המועצה יוסי שלום (מימין) בישיבה בחיפה, אתמול
נעה שפיגל

מהומה פרצה אתמול (שלישי) בישיבת מועצת העיר חיפה, לאחר שחבר המועצה יוסי שלום הביא דגלוני גאווה לדיון. בתגובה, יצא מהישיבה חבר המועצה ויו"ר הבית היהודי בעיר, יואב רמתי, וחזר עם דגל ישראל גדול וחולצה שעליה נכתב "כבד את אביך ואת אמך". בעקבות המעשה פרץ ויכוח קולני בין חברי המועצה, והישיבה הופסקה.

שלום הביא דגלוני גאווה לישיבה במחאה על תגובת ראשת העיר עינת קליש-רותם לתלונה על ספרנית בעיר, שהציבה בחודש שעבר דגלון גאווה בפינת העבודה שלה בספרייה. "יש להיות רגישים מאוד עם הבעת עמדות אישיות במקומות עבודה ולהימנע מכך", כתבה אז קליש-רותם, שלא נכחה בישיבה.

המהומה במועצת העיר חיפה, הערב

קליש-רותם הודיעה בעקבות המהומה בישיבת המועצה כי החליטה להפסיק את השידורים הישירים של הישיבות, "מלבד בנושאים מהותיים אותם נבחר להציג לציבור, ועד שתרבות הדיבור תחזור למועצת העיר". ראשת העיר התייחסה בפוסט שהעלתה בעמוד הפייסבוק שלה גם לדגלון הגאווה של הספרנית. "בניגוד לעובדי ציבור, נבחרי ציבור יכולים ואפילו צריכים להניף את הדגלים המשקפים את זהותם", כתבה. לדבריה, "רק דבר אחד הוא בלתי נסלח בעיניי - חוסר כבוד עד אובדן עשתונות ואלימות. פריצת גבולות מועצת העיר כפי שהתרחשה אתמול בישיבה, מרוקנת אותה מתוכן. זה חורבן בית".

רמתי, שהציע לערוך רשימות סוחרים יהודים בשוק בחיפה לפני הבחירות המוניציפליות האחרונות, אמר ל"הארץ": "שאלתי את הסדרנים אם כל אחד עושה מה שבא לו בשטח הציבורי, ואמרו לי שכן". בתגובה, כך אמר, הוא החליט להיכנס למועצה עם דגל ישראל ועם חולצה שעליה נכתב "כבד את אביך ואמך". בשלב זה, לדבריו, "התחילו צרחות ושאגות, ועל מה? כל הזמן אומרים תלמד סובלנות, אהבת האחר - אבל איפה הדמוקרטיה? הסתבר שמדובר באנשים חשוכים". רמתי ציין כי הוא אינו מתנגד לדגלי הגאווה, אך לדבריו, "הדגל שלי הוא דגל ישראל". "מסתבר, ואני כל הזמן טוען את זה, שאנשי הלהט"ב לא מוכנים לשמוע דעה אחרת והם מפעילים טרור", הוסיף.

חבר המועצה יואב רמתי בישיבה בחיפה, אתמולצילום: רמי שלוש

בשיחה עם "הארץ", אמר שלום כי "חבר המועצה שתומך בשר טיפולי ההמרה (שר החינוך רפי פרץ, נ"ש) ובשר מצעד הבהמות (בצלאל סמוטריץ', נ"ש), הגיע עם חולצה עליה נכתב 'משפחה יש רק אחת'. כנראה שהחולצה שרשום עליה 'חביב אדם שנברא בצלם' היתה בכביסה". הוא הוסיף כי "ממלא מקום ראש העיר שניהל את הישיבה, נחשון צוק, גילה גם הוא מנהיגות והזדהות עם הקהילה, והודיע שהישיבה מופסקת". הוא הוסיף כי הוא גאה בדגל הגאווה, בדגל ישראל ובחבריו, אך "מתבייש בחלק מהאנשים שמניפים אותו וגם באלה ששותקים אל מול השנאה".

חברת המועצה נעמה לזימי אמרה ל"הארץ" כי "רמתי מהווה כל מה שרע בנבחר ציבור, אדם שעושה על הגב של כל שותפיו לקואליציה סיבוב מתוך רצון לקדם עצמו כראש לשועלים של עמדותיו החשוכות". לזימי התייחסה גם לקטטה שפרצה בכנס של הבית היהודי בחיפה ב-2015, ואמרה כי כעת, כשרמתי הוא חבר מועצה, "הוא מגדיל ומתבטא בעד טיפולי המרה אלימים שגורמים להתאבדות ומבטא עמדות שמהוות לגיטימציה להתרת דם. האיש הזה לא ראוי להיות חלק מהקואליציה בחיפה ולא ראוי לתואר נבחר ציבור".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ