עיריית קרית גת הודיעה כי תפטר יותר מ-300 עובדים בשל גירעון תקציבי

בעירייה טענו כי הגירעון נוצר בשל קליטת אלפי תושבים לשכונות חדשות בעיר. בהסתדרות האשימו בכך את ראש העיר אבירם דהרי, שלטענתם קלט בניגוד לחוק 500 עובדים חדשים, ואיימו בשביתה

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראש העיר דהרי, ב-2016
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

עיריית קרית גת הודיעה כי תפטר יותר מ-300 מעובדיה בשל גירעון תקציבי. בעירייה טענו כי הגירעון נוצר בשל קליטת אלפי תושבים לשכונות החדשות בעיר, אולם בהסתדרות האשימו בכך את ראש העיר קרית גת, אבירם דהרי, שלדברי בכיר בהסתדרות קלט בשנים האחרונות 500 עובדים בניגוד לחוק. "אם צריך, ננקוט שביתה", אמר הבכיר, יו"ר הסתדרות המעו"ף גיל בר-טל.

אתמול (שלישי) פרסמה העירייה בדף הפייסבוק שלה הודעה בדבר הפיטורים, אולם הליך בנושא מתקיים כבר כמה חודשים וכעת הוא מתנהל בבוררות בפני השופטת בדימוס דינה אפרתי. "במסגרת תוכנית ההבראה אנו נדרשים לצמצם באופן מיידי 320 משרות", כתבה העירייה בפייסבוק, וציינה כי המפוטרים יהיו מקרב העובדים החדשים שנקלטו בעירייה.

בשנים האחרונות נבנו בקריית גת שכונות מגורים חדשות ונחתמו בה שני הסכמי גג, בשנת 2013 ו-2018. בעירייה טוענים כי מספר התושבים הרב שהגיע לעיר מהווה מעמסה על הקופה הציבורית, וכיום הגירעון המצטבר שלה עומד על 135 מיליון שקלים. בעקבות הגירעון, חייב משרד הפנים את העירייה לעבור תהליך הבראה. בנוסף, מונה לעירייה חשב מלווה מטעם המשרד, המפקח בחודשים האחרונים על הנושאים התקציביים. בעירייה ציינו כי הגידול במספר הגנים בעיר - פועל יוצא של התרחבות האוכלוסיה - דרש ממנה לקלוט כ-200 סייעות חדשות בשנים האחרונות. לפי העירייה, על מנת שלא לפגוע בשירות הניתן לתושבים, העובדים הוותיקים יידרשו למלא את החלל שיותירו אחריהם העובדים המפוטרים.  

פרויקט המגורים כרמי גת בקרית גת, ב-2016צילום: אילן אסייג

יו"ר הסתדרות המעו"ף בר-טל האשים את ראש העיר דהרי במצב, ואמר כי העירייה קלטה 500 עובדים חדשים שלא כדין בחמש השנים האחרונות. "הוא שמר על איזון פוליטי וקלט עובדים, ועכשיו משרד הפנים הורה לו להיכנס לתוכנית הבראה, להתייצב ולפטר עובדים", תקף טל, ודרש כי דהרי יפטר קודם את "העובדים הלא חוקיים, הלא תקניים, אלה שאין להם מקום". לדבריו, דהרי, שמכהן כראש העיר מאז 2003, ניהל אותה באופן בזבזני. בעירייה הגיבו לטענה, ואמרו כי בשנת 2016 פורסם דו"ח מבקר המדינה שבחן את התנהלות העירייה ולא מצא ליקויים בניהול כוח האדם. 

מעיריית קרית גת נמסר בתגובה: "עיריית קרית גת נדרשת במסגרת תכנית ההבראה לצמצם 320 משרות בצד פעולות נוספות של התאמה תקציבית. העירייה נאלצת לסיים עבודתם של אלה שהתקבלו לעבודה אחרונים ואשר עובדים ותיקים יוכלו להחליף אותם במסגרת המנגנון הקבוע בחוקת העבודה: 'אחרון נכנס ראשון יוצא'".

עוד נמסר כי "במהלך העשור האחרון נבנו בקרית גת חמש שכונות חדשות ומתחדשות, אשר אכלסו ועדיין בתהליך אכלוס של עשרות אלפי תושבים חדשים. בניית רובעי מגורים חדשים בהיקפים יוצאי דופן וקליטת אלפי משפחות חדשות כרוכים בהכרח בהרחבת שירותי חינוך, פיתוח תשתיות ושירותים מוניציפאליים אחרים הגורמים טלטלה בכל הנוגע לניהול תקציב העירייה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ