חרף הדרישה לאבטחה בכל הלוויה, מבשרת ציון ממשיכה לקדם בית עלמין מעבר לקו הירוק

המועצה המקומית הסמוכה לירושלים מקדמת את הקמת בית העלמין בין היישוב לגדר ההפרדה, אף שצה"ל הציב כתנאי לכך מאבטחים אזרחיים חמושים בכל הלוויה שתיערך. בית העלמין צפוי לשמש גם את תושבי ההתנחלויות באזור מועצת בנימין

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מבשרת ציון, בשנה שעברה
ניר חסון

המועצה המקומית מבשרת ציון מוסיפה לקדם הקמת בית עלמין לתושבי היישוב, מעבר לקו הירוק. זאת, אף שצה"ל הציב כתנאי להקמתו הצבת מאבטחים אזרחיים חמושים בכל לוויה שתיערך במקום. בנוסף, בית העלמין צפוי לשמש גם את תושבי ההתנחלויות באזור המועצה האזורית בנימין, ולא רק את תושבי מבשרת.

לפני כשבועיים פרסם ראש מועצת מבשרת ציון, יורם שמעון, את כוונתו להקים בית עלמין מצפון ליישוב, בשטח שבין מבשרת לבין גדר ההפרדה. השטח נמצא מעבר לקו הירוק, בשטח השייך באופן רשמי למועצה האזורית בנימין. שמעון נפגש לשם כך עם ראש מועצת בנימין ועם קצינים בצבא. בשבוע שעבר הביא שמעון את התוכנית בפני מועצת מבשרת וזו אישרה אותה.

פוסט שהעלה ראש מועצת מבשרת ציון, יורם שמעון, מוקדם יותר החודש

ואולם, ממסמך שהגיע לידי "הארץ" עולה כי הקמת בית העלמין במקום המיועד תהפוך את הלוויות תושבי מבשרת לאירוע ביטחוני.

על פי סיכום הפגישה בין שמעון לבין ראש מנהלת קשת צבעים, הגוף המנהל את מרחב גדר ההפרדה בצה"ל, ראש מועצת בנימין, ישראל גנץ, ובעלי תפקידים נוספים, הסבירו אנשי הצבא "את משמעות צו איסור הבנייה וחשיבותו הביטחונית על הגבלת הבנייה משני צדי גדר הביטחון".

עם זאת, במסמך נכתב כי "ניתן יהיה לבחון בעתיד באופן חיובי את הבקשה", אך זאת בכפוף לכמה תנאים שהצבא הציב. צה"ל דורש ראשית כל הסדרה של השטח. בנוסף, דורש צה"ל כי בית העלמין יוקף בגדר ממתכת בגובה שלושה מטרים. כן נדרשת מועצת מבשרת ציון "להציב מצלמת אבטחה עם יכולות צפייה יום ולילה" וכן "המועצה תתחייב על הצבת אבטחה אזרחית חמושה בכל הלוויה מתחילתה ועד סיומה כתנאי לביצועה".

בנוסף, ממסמך סיכום פגישה בין ראשי המועצות עולה כי בית העלמין שיוקם ישרת לא רק את תושבי מבשרת אלא גם את תושבי ההתנחלויות במועצה האזורית בנימין.

לפני כשנתיים התפרסם כי עיריית מעלה אדומים סירבה להמשיך ולקבור את תושבי בנימין בבית העלמין שלה. עם זאת, קבורה בבית העלמין של מבשרת ציון, אף שהוא סמוך יחסית ליישובי בנימין, תצריך נסיעה ארוכה כדי לעקוף את גדר ההפרדה, שכן אין מעבר בגדר באזור מבשרת.

ממועצת מבשרת ציון ומהמועצה האזורית בנימין לא נמסרה תגובה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ