פוליטיקאים פנו לדרעי בבקשה למנוע את גירוש אביו של ילד ישראלי לאתיופיה

בעקבות הפרסום ב"הארץ", פנו ראש העיר פ"ת וח"כ לשעבר יברקן לשר הפנים בניסיון למנוע את גירוש אביו של יואל טגן, המגדל אותו לבדו. עשרות מחבריו של טגן הפגינו אמש מול בית הספר שלו וקראו "לא מפרידים בין אב לבן"

לי ירון
לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יואל טגן בהפננה בפתח תקוה נגד גירוש אביו. חברי כנסת אמרו כי יתערבו במקרה
יואל טגן בהפננה בפתח תקוה נגד גירוש אביו. חברי כנסת אמרו כי יתערבו במקרהצילום: תומר אפלבאום

ראש העיר פתח תקוה רמי גרינברג וח"כ לשעבר גדי יברקן (המועמד כעת ברשימת הליכוד לכנסת), הודיעו אתמול (רביעי) כי פנו לשר הפנים אריה דרעי בבקשה למנוע את גירושו של אביו האתיופי של ילד בן 12, תושב העיר. ח"כ פנינה תמנו שטה מכחול לבן פנתה בנושא למנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה, שלמה מור יוסף. שלשום נחשף ב"הארץ" כי רשות האוכלוסין וההגירה הורתה לגרש עד לסוף החודש את אביו של יואל טגן. בנימוקיה ציינה הוועדה כי הילד, שאמו מתגוררת בארה"ב, "יסתגל" לחיים באתיופיה עם אביו.

"לנגד עיניי עומדת טובתו הבלעדית של הילד, ישראלי שווה זכויות כמו כל אזרח אחר במדינה", אמר ראש העיר פתח תקוה. "מדובר בילד הלומד בכיתה ז' וחי בישראל מיום הולדתו". הוא הוסיף: "מכורח המציאות שנוצרה טובתו של הילד דורשת חשיבה מחודשת לגבי גירוש האב. על פי הבנתי מדובר במקרה חריג ועל כן בכוונתי לפעול אל מול הגורמים הרלוונטיים במשרד הפנים כדי שאלו יבחנו את הנושא שוב לעומקו תוך הסתכלות מדוקדקת על טובתו של הילד - וטובתו בלבד".

ילדים מפגינים נגד גירוש אביו של יואל טגן בפתח תקוה. צילום: תומר אפלבאום

יברקן אמר: "ישראל היא בית לאומי לעם היהודי כולו. מתוך כך, מדינת ישראל היא גם ביתו של הילד יואל טגן ומשפחתו". חבר הכנסת לשעבר שוריין במקום ה-20 ברשימת הליכוד כנציג יוצאי אתיופיה, לאחר שפרש מכחול לבן בחודש שעבר. "אין זו אחריותו של יואל על טיב היחסים בין הוריו ואין סיבה שחייו ייפגעו מעבר לטלטלה שכבר עבר מצד הוריו. אני בודק מול שר הפנים ומשרדו מה ניתן לעשות בכדי לסייע ליואל ומשפחתו להמשיך לחיות בישראל".

אמש הפגינו כמאה ילדים ליד חטיבת הביניים "אחד העם" בפתח תקוה, שבה לומד טגן. הם נשאו שלטים שעליהם נכתב: "לא מפרידים בין אב לבן". ההפגנה אורגנה על ידי חבריו של טגן לבית הספר ותנועת "הנוער הלאומי" שבה הוא חבר.

גדי יברקן בראש העין, החודש. שוריין כנציג יוצאי אתיופיה בליכודצילום: תומר אפלבאום

טגן, אזרח ישראלי מלידה, אינו רוצה להישאר בישראל ללא אביו, אזרח אתיופי ובעל המשמורת הקבועה עליו. "אני מבקש רק שאבא יישאר פה כרגיל", אמר אתמול הילד ל"הארץ", "לא רק שאני מבקש, אני מתחנן. אני לא יודע מה לעשות כדי לבקש מכם. אני לא מבין מה אבא עשה רע שמגרשים אותו. הוא בן אדם רגיל, הוא לא עשה כלום. אני רק רוצה ללכת לבית ספר ולהישאר כרגיל עם החברים הטובים שלי".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ