שעון קיץ: ישראל הזיזה הלילה את השעון שעה אחת קדימה

בשעה 2:00 המחוגים הוזזו שעה אחת קדימה לשעה 3:00 והחל שעון הקיץ. ברוב מכשירי הטלפון השעה מתעדכנת אוטומטית, אך ליתר ביטחון ניתן להפעיל עדכון שעה ידני

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חוף הים בתל אביב, שלשום. שעון הקיץ יהיה בתוקף עד 25 באוקטובר
חוף הים בתל אביב, שלשום. שעון הקיץ יהיה בתוקף עד 25 באוקטוברצילום: מוטי מילרוד

שעון הקיץ החל הלילה - בין חמישי לשישי - בישראל. בשעה 2:00 בלילה הוזזו המחוגים שעה אחת קדימה לשעה 3:00. זאת, לאחר שיוזמתו של שר הפנים אריה דרעי לדחות את שעון הקיץ ל-1 במאי בניסיון לצמצם שהות של אזרחים במרחב הציבורי לא תצא לפועל בעקבות קשיים טכנולוגיים. שעון הקיץ יהיה בתוקף עד 25 באוקטובר.

דרעי תכנן להביא את המהלך לאישור הממשלה בתקנות לשעת חירום, תוך עקיפת הכנסת. ראש הממשלה בנימין נתניהו והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט אף הודיעו על תמיכה במהלך. בעקבות הקשיים הטכנולוגיים פנה דרעי לראש המועצה לביטחון לאומי, מאיר בן שבת, כדי להכריע בעניין. לאחר שבן שבת המליץ שלא לשנות את המועד קיבל השר את ההמלצה.

ב-2013 אישרה הכנסת את הארכת שעון הקיץ בישראל והתאמתו לזה של אירופה. שעון הקיץ חל מיום שישי שלפני יום ראשון האחרון של חודש מארס ועד יום ראשון האחרון של חודש אוקטובר.

בעלי טלפונים סלולריים שלא מכוונים על "זמן רשת אוטומטי" או משתמשים שאינם בוטחים במנגנון העדכון האוטומטי יכולים לעדכן את השעה במכשיריהם באופן ידני. גם לאחר המעבר להגדרה ידנית, תמיד ניתן להשיב את המכשיר הנייד למצב סנכרון אוטומטי של התאריך והשעה.

אנדרואיד

תפריטי האנדרואיד משתנים בין דגם לדגם, אך על פי רוב הגדרות השעה יימצאו בתפריט ההגדרות הכללי של המכשיר או בתוך הגדרות השעון. בתפריט ההגדרות (Settings) יש ללחוץ על "תאריך ושעה" (Date & Time). כעת יש לבטל את האפשרות של תאריך ושעה אוטומטיים (Automatic date and time). לאחר מכן יש לבחור את אזור הזמן המתאים (Time Zone) – ירושלים – ולכוון ידנית את השעה והתאריך.

אייפון

בתפריט ההגדרות (Settings) יש ללחוץ על "כללי" (General). יש לבחור ב"תאריך ושעה" (Date & Time) ולבטל את האפשרות של "כיוון אוטומטי" (Set Automatically). כעת יש ללחוץ על אזור הזמן המתאים ולכוון את השעון ידנית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ