חבר מועצה בקרית טבעון: אם ערבי ייכנס לגור ביישוב, צריך לעשות לו בלאגן

על רקע ירי תועה בשכונת הסמוכה ליישוב הבדואי בסמת טבעון, אמר חבר המועצה שמוליק שמחון בקבוצה של תושבים כי "אחרי הקורונה נזהיר כל מי שמוכר פה דירה לא למכור לערבים . לאחר פניית "הארץ" התנצל שמחון על הדברים

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הכניסה לקרית טבעון ב-2017. בקבוצת הוואטסאפ חבר מפקד נקודת טבעון במשטרה
הכניסה לקרית טבעון ב-2017. בקבוצת הוואטסאפ חבר מפקד נקודת טבעון במשטרהצילום: רמי שלוש

חבר מועצת קרית טבעון קרא בשבוע שעבר לתושבי היישוב לא למכור בתים לערבים, ואמר כי יש לעשות "בלאגן" לתושב ערבי שיגיע לגור במקום. חבר המועצה שמוליק שמחון אמר את הדברים בהודעה קולית ששלח בקבוצת ווטסאפ של תושבים משכונת רמת טבעון, הצמודה ליישוב הבדואי בסמת טבעון, על רקע ירי תועה שניפץ שמשה של חלון בית בשכונה השבוע. לאחר פניית "הארץ", התנצל אתמול (שבת) שמחון על הדברים.

בהקלטה נשמע שמחון, חבר מרכז ליכוד ויו"ר סניף של המפלגה, אומר: "חברים, מה אתם מדברים על בתי הכפר, זה בתוכנו, זה הבתים שמכרו החברים שלנו והשכנים שגרו איתנו לערבים, לבדואים. השכנים האלה יורים, המשפחות האלה זו המשפחה של האני (בעלים של סופר בכפר הבדואי בסמת טבעון הסמוך לשכונה, נ.ש), שאנחנו מפרנסים אותם. תמשיכו לפרנס אותם, הם ימשיכו לקנות דירות, הם ימשיכו לירות, וההמולה תמשיך.

"אם לא נעצור את התופעה של מכירת הדירות פה כולם ביחד, זה מה שיקרה לכל השכונה הזאת", אמר שמחון, "הגיע הזמן שנתאחד, ואחרי הקורונה נתחיל לטפל בעניינים פה כי המצב הולך ומחריף. וכל מי שמוכר פה דירה צריך לבוא אליו לפני ולהזהיר אותו שלא ימכור לערבי, ואם הוא ימכור ואם ייכנס ערבי צריך לעשות לערבי בלאגן. הגיע הזמן שנהיה קצת יותר מעשיים ותוקפניים ולא לתת לעסק הזה לגלוש, כי לא רחוק היום".

ראש מועצת קרית טבעון, עידו גרינבלום, גינה את דבריו של שמחון ופרסם בפייסבוק הודעה שעליה חתומים כל חברי הנהלת מועצת היישוב. בין השאר נכתב בה: "אנחנו מתנערים בחריפות מן האמירות האלו בשגרה, וביתר שאת לנוכח ימים אלו, המחייבים סולידריות ופעולה משותפת".

בסמת טבעון ב-2016צילום: אייל טואג

מפקד תחנת המשטרה המקומית, פקד אביעד כהן, כתב לתושבים כי אין קשר בין הירי לבין תושבי קרית טבעון. ראש מועצת בסמת טבעון כינה את הדברים של שמחון "הצהרה גזענית, מפלגת ומשסעת".

שמחון מסר בתגובה: "הדברים נאמרו בלהט הרגע ומתוך כעס. זה לא דבר נורמלי שיש ירי כמה בתים ממני ומילדיי. ההקלטה נשלחה בקבוצת חברים קרובה וקרוב לאירוע אני מסכים שהדברים היו צריכים להאמר בצורה אחרת וללא הכללות. דיברתי עם חבריי בכפר והעברתי להם את ההתנצלות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ