יהודה גליק ביקר את משפחת אלחלאק בוואדי ג'וז והותקף בידי שכניה

גליק נפצע קל ופונה לטיפול רפואי. מאות ישראלים ביקרו במהלך השבוע את משפחתו האבלה של הצעיר שנורה למוות בידי שוטרי מג"ב, בהם חברי מועצת העיר והרב הראשי בבירה. פוליטיקאים ישראלים התבקשו שלא להגיע, ועל כן השר אוחנה ביטל את הגעתו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גליק מפונה באמבולנס לאחר התקיפה, היום
גליק מפונה באמבולנס לאחר התקיפה, היום

חבר הכנסת לשעבר יהודה גליק הגיע היום (חמישי) לבקר את משפחתו של איאד אלחלאק, שנורה למוות בידי שוטרי מג"ב, ושכני המשפחה תקפו אותו בשכונת ואדי ג'וז. גליק נפצע באורח קל ופונה להמשך טיפול רפואי בבית החולים שערי צדק בירושלים.

"הגעתי לבית והיה שם מישהו ששאל אותי איך קוראים לי", סיפר גליק ל"הארץ". "אמרתי 'יהודה', הוא שאל 'איזה יהודה?' אמרתי 'גליק' והוא אמר, 'אתה לא רצוי פה'. תוך דקה הייתי מוקף". לדברי חבר הכנסת לשעבר, הוא הותקף בידי שישה או שבעה תוקפים עיקריים, שהכו אותו במשך דקות ארוכות תוך שהוא נמלט מהבית לעבר תחנת כיבוי אש סמוכה. בדרך הצטרפו  לתוקפים עוד צעירים רבים. "כל אחד רצה לתת את הסטירה, הייתי מוקף ב–20 או 30 אנשים", אמר גליק, "דווקא זה שאמר לי, 'אתה לא רצוי' הציל את החיים שלי. הוא צעק עליהם וחסם אותם בגופו". 

אמו של אלחלאק בסוכת האבלים, השבוע. ההורים הקדישו את חייהם לטיפול בבןצילום: AHMAD GHARABLI / AFP

גליק סיפר עוד כי החליט לבקר את המשפחה לאחר ששמע על סיפורו של אלחלאק, שזעזע אותו. "אם היו אומרים לי שאני לא רצוי הייתי הולך", הוסיף, "אני מרחם על אנשים אלימים כי הם חלשים". 

מאות ישראלים ביקרו השבוע את משפחת אלחלאק, בהם חברי מועצת העיר והרב הראשי של ירושלים, אריה שטרן. המשפחה ביקשה מפוליטיקאים ישראלים שלא להגיע, ועל כן ביטלו ראש העיר משה ליאון והשר לביטחון הפנים אמיר אוחנה את הגעתם.

אלחלאק נורה בידי שוטרים בעיר העתיקה בירושלים כשהיה בדרך למוסד הטיפולי שלו, ולאחר שנורה התברר כי לא היה חמוש וכי בכיסו נשא את תעודת הנכה שלו. לפי המשטרה, השוטרים הבחינו בצעיר שהחזיק חפץ שנראה כאקדח וקראו לו לעצור. לדברי גורם משטרתי, בשלב זה הוא החל להימלט מהמקום. בהודעת המשטרה נכתב כי שוטר מג"ב ומפקדו רדפו אחריו בעודם יורים לעברו. עומאד עג'לוני, שהיה סמוך למקום, סיפר: "שמעתי שתי יריות, ואז עוד אחת, ואז עוד חמש".

חקירת נסיבות הירי הופקדה בידי המחלקה לחקירות שוטרים ודוברות המשטרה הוציאה צו האוסר את פרסום שמות השוטרים המעורבים בתקרית ואת שם היחידה שבה הם משרתים. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ